Kup książkę [edytuj książkę]

Zaginiony symbol

Opis:

Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste – to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość.

Kiedy okazuje się, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki.

A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu. W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie.

Zaginiony symbol to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów. Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.

Ciekawostki:


Oryginalny tytuł: The Lost Symbol

Data wydania: 2009

Cykl z Robertem Langdonem

1. Anioły i demony
2. Kod Leonarda Da Vinci
3. Zaginiony Symbol
4. Inferno
5. Początek

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Człowiek przyparty do muru jest zdolny do niewiarygodnych rzeczy."
Dodał: madziach05 Dodano: 20 II 2012 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Wiedzę ukrywano z tego samego powodu, z którego chowamy zapałki przed dziećmi. We właściwych rękach ogień dostarcza światło i ciepło, w niepowołanych może się okazać niszczycielską siłą."
Dodał: madziach05 Dodano: 19 II 2012 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Oczywiście zawsze kończył wykład przypomnieniem, że ludzkość zawdzięcza kulturze arabskiej także słowo al-uhl, oznaczające ulubiony napój studentów pierwszego roku, współcześnie nazywany alkoholem."
Dodał: madziach05 Dodano: 20 II 2012 (ponad 11 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

jak dla mnie to ta książka jest juz pisana na siłę... Nadal wciąga, ale mam jakis niedosyt. Po przeczytaniu poprzednich czesci mialam ochote do nich wrocic, jeszcze raz na zimno wszystko ogarnac, a z ta pozycja tak nie mam... Lezy i kurzy sie na polc...
Dodano: 21 VII 2011, 16:39:25 (ponad 12 lat temu)
Zabieram się do niej, ale jeśli Sophie lub Vittori tam nie było, to chyba tego nie zrobię ;P. Oczywiście żartuję, pytam z ciekawości. Nie mówcie od razu (jeśli którakolwiek była) jaką rolę pełniła itd., powiedzcie tylko, czy się pojawiła.
Dodano: 01 VIII 2010, 17:31:52 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 11 IV 2011, 20:23:54 (ponad 12 lat temu)
+3 0
Jestem rozczarowany zakończeniem.
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 16 XII 2012, 10:54:03 (ponad 10 lat temu)
0 0
Świetna książka... ale zaczyna mnie już denerwować ten sam schemat wszystkich książek z Robertem Langdonem. Książka ciekawa owszem, bo zagadka jest inna, ale przygody Roberta w Aniołach i demonach oraz Kodzie Leonarda da Vinci bardziej mi się podobały
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 29 VIII 2012, 22:46:49 (ponad 11 lat temu)
0 0
Dobrze napisana powieść. Trzyma w napięciu i bardzo wciąga. Dodatkowo intrygi, tajemnice. Mieliśmy już iluminatów, królewską krew, meteoryt z kosmosu. W ostatnio wydanej przez autora powieści mamy masonów i wiedzę tajemną. Ciekawe.

Przepis na sukces Dana Browna:
Krótkie rozdziały.
Szyba akcja i jej zwroty.
Intrygi. Tajemnice.
Ten sam (do bólu) schemat. Kto przeczytał wszystkiego jego książki, a szczególnie powieść z Robertem Langdonem, doskonale wie, co mam na myśli.

Powieść raczej dla rozrywki. Nie jest to nic nadzwyczajnego. W dodatku, popełniane przez autora tak oczywiste błędy czasami aż bolą, ale cóż… Powieść bywa też przewidywalna. Po Brownie nie spodziewam się czegoś wybitnego.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-031-8
Ocena: 4.75
Liczba głosów: 132
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
14 X 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają