Kup książkę [edytuj książkę]

Wołanie grobu

Doktor David Hunter powraca tam gdzie wszystko się zaczęło. Ma dokończyć, które przerwano na krótko przed jego osobistą tragedią. Doktor Hunter wraca tu by usłyszeć wołanie grobów i skłonić zmarłych do zwierzeń. Bo nic nie pozostaje ukryte na zawsze...

Osiem lat wcześniej:
Odnaleziono grób ofiar bestialskiego mordu. Doktor David Hunter bada zwłoki. Odrażający fizycznie mężczyzna o straszliwej sile przyznał się do zabójstw czterech dziewcząt. Miał wskazać gdzie je pogrzebał. Ale uciekł. Mogił nie znaleziono. Dochodzenie przerwano. A potem był tragiczny wypadek, który odmieni życie doktora Huntera raz na zawsze.

Teraz:
Morderca jest znów na wolności. Doktor Hunter znowu zostaje wezwany do Dartmoor. Te same ponure torfowiska i wrzosowiska. Ta sama wilgotna mgła. Ten sam morderca. i ci sami ludzie z którymi Hunter wtedy pracował. Ta sama kobieta - psycholog policyjny, która teraz się boi. Bardzo się boi...

Cykl z doktorem Davidem Hunterem:

1. Chemia śmierci
2. Zapisane w kościach
3. Szepty zmarłych
4. Wołanie grobu
5. Niespokojni zmarli
6. Zapach śmierci

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jeden. Dwa. Osiem. Liczby rozkładu. Określają, jak szybko rozpadają się wszystkie organizmy, duże i małe. W wodzie, w powietrzu, w ziemi. W takich samych warunkach klimatycznych ciało zanurzone w cieczy rozkłada się dwukrotnie dłużej niż pozostawione na powierzchni. Pod ziemią - osiem razy dłużej. Jeden, dwa, osiem. Prosta wyliczanka, niezaprzeczalna prawda. Im coś jest głębiej, tym dłużej przetrwa."
Dodał: spacerwchmurach Dodano: 26 VI 2012 (ponad 11 lat temu)
+3 0


"Nie można tak po prostu wyłączyć swoich uczuć do kogoś, nawet jeśli na nie wcale nie zasługuje."
Dodał: katie157 Dodano: 30 XII 2012 (ponad 10 lat temu)
+2 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 03 V 2020, 20:36:51 (ponad 3 lat temu)
0 0
Ja już czytałam kiedyś tę książkę. W innym wydaniu, w innym tłumaczeniu. Może to kogoś zdziwi lub zaskoczy, jednak powrót do tej samej lektury, na torfowiska, do drużyny doktora Huntera sprawił mi tyle samo przyjemności co za pierwszym razem.

Pisząc o przyjemności, mam tu na myśli świetne pióro autora, lekki styl w którym przedstawia studium rozkładu zwłok. I pewno osoby delikatniejsze, niegustujące w kryminałach się ze mną nie zgodzą, ale dla mnie ten temat jest fascynujący. I chociaż nie jest to publikacja naukowa, to paru ciekawostek można się dowiedzieć. Ale wracając do Huntera - w tej części autor pokaże nam trochę życia prywatnego Davida, które trochę pomiesza się ze śledztwem. Fakt, jest to już 4 tom, jednak każdą część można swobodnie czytać bez znajomości poprzednich. Każda opowiada o innej sprawie. Jednak zapewniam, że po przeczytaniu jakiejkolwiek książki Becketta będziecie musieć zadrobić całą twórczość autora.

Jak dla mnie "Wołanie grobu" to świetny antropologiczny kryminał, z cieżką, deszczową atmosferą, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Uwielbiam głównego bohatera, ciekawi mnie temat ludzkiego ciała tuż po śmierci, a Simon Beckett genialnie o tym opowiada.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 07 I 2013, 11:16:33 (ponad 10 lat temu)
0 0
Bardzo dobry thriller. Dobrze skonsruowana fabuła, dobra akcja a ciekawymi postaciami i trzymający w napięci. Z chęcią siegnę po pozostałe powiści tego autora. Serdecznie polecam
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-241-3964-4
Ocena: 5.22
Liczba głosów: 40
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: elena18
01 V 2011 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają