Kup książkę [edytuj książkę]

Cztery pory lata

Kornelia jest samotną młodą kobietą ceniącą niezależność i unikającą zmian. Jej oddane przyjaciółki są przekonane, że lepiej niż ona wiedzą, co dla niej najlepsze, więc co jakiś czas szukają dla niej partnera. Tym razem przekonują Nelę do atrakcyjnego przybysza i – wbrew jej uprzedzeniom – znajomość z Piotrem przeradza się w bliski związek. Wkrótce jednak powracają dawne rozterki i rodzą się pytania... Niebawem Kornelia przekona się, że romanse to błahostka w porównaniu z problemami, jakie niesie zbliżające się lato. Nowe okoliczności grożą utratą wszystkiego, co kocha. Największa niespodzianka zaskakuje bohaterkę, gdy pełna wrażeń wraca z urlopu w Bretanii. Pełna tajemnic akcja koncentruje się wokół jej rodzinnego domu w pobliżu ruin zamku. Czy wraz z końcem lata Kornelia odnajdzie prawdę o sobie i najbliższych...? Cztery pory lata to ciepła, a zarazem intrygująca opowieść o przyjaźni, miłości, rodzinie oraz małej ojczyźnie. Czytelnik znajdzie w niej nie tylko wątek romansowy, ale też humor, refleksje i niezwykle urzekające opisy.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nie mam pojęcia, komu przyszło na myśl, by stworzyć tu osadę, ale musiał to być jakiś wyjątkowy odludek bądź idealista. Mam nadzieję, że nie mój własny pradziad, bo przetrwała o nim opinia człeka nader pomysłowego, acz nie zawsze rozważnego. W każdym razie
za jego życia wykupiono tutejsze parcele ponoć za bezcen i zaczęto stawiać domy. Podobno miało ich być więcej, lecz gdy dokopano się jakiegoś starego cmentarza, kolejni chętni zrezygnowali z budowy. Ludzie z miasteczka mówili, że nad tymi, które już powstały, ciąży wieczysta klątwa."
Dodał: Amariel Dodano: 13 VIII 2010 (ponad 12 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7674-122-2
Ocena: 4.87
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Amariel
13 VIII 2010 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają