Kup książkę [edytuj książkę]

220 linii

Mikołaj, jeżdżąc warszawskimi autobusami, aby poznać tereny coraz dalej położone od rodzinnego domu, odkrywa również własną drogę do dorosłości. W czasie swych wędrówek poznaje znaczenie miłości i przyjaźni, ucząc się jednocześnie czerpać z nich radość i znosić nieuchronnie związane z nimi burze. W jego życie wdziera się także prawdziwa pasja - muzyka - mająca ogromny wpływ na jego życie, za którą niekiedy trzeba zapłacić dotkliwą cenę. Bohater staje też nieoczekiwanie wobec fenomenu śmierci. Magiczne tytuły rozdziałów i magiczna wędrówka po autobusowych pętlach doskonale wpisują się w symboliczną warstwę tej pełnej uroku powieści, a znakomita polszczyzna, humor i ciepło są jej dodatkowymi atutami.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Mikołaj zawsze uważał, że to, co myśli, nikogo nie zainteresuje, że nie ma w tym nic specjalnie ważnego ani odkrywczego, i na ogół milczał. Przymuszony, mówił krótko. Wolał być słuchaczem. Ale bycie słuchaczem jest sztuką o wiele trudniejszą niż bycie mówcą. Niewielu ludzi umie słuchać. Słuchać, rozumiejąc. Słuchać, próbując dociec, co i dlaczego ktoś do nas mówi. Słuchać, nie przerywając komuś myśli w pół zdania, na znak, że już wiemy, o co chodzi. Bo nigdy nie wiemy wszystkiego o drugim człowieku."
Dodał: agunia96 Dodano: 16 VII 2013 (ponad 10 lat temu)
+1 0


"Słuszne decyzje, w chwili podejmowania są tak oczywiste i bezsporne, mają to co siebie, że stawiają poprzeczkę tak wysoko, iż tylko w marzeniach możemy podjąć się ich realizacji."
Dodał: Olusia4410 Dodano: 09 I 2015 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Samemu sobie tak łatwo się wybacza..."
Dodał: Olusia4410 Dodano: 09 I 2015 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 07 XI 2013, 16:43:09 (ponad 9 lat temu)
0 0
Kocham! Książka o przyjaźni i miłości o śmierci i o tym żeby nie oceniać nigdy ludzi po pozorach. Że choroby (nawet te najgroźniejsze) można przezwyciężyć. Niezwykła.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-237-8936-3
Ocena: 5.1
Liczba głosów: 10
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: aiclu
24 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają