Kup książkę [edytuj książkę]

Mafia. Historia Cosa Nostry

Cosa Nostra, czyli sycylijska mafia, jest organizacją, która mimo, iż przez wiele lat była ugrupowaniem tajnym, stała się na całym świecie obiektem wielu plotek i pogłosek. Mafia pasożytuje na instytucjach publicznych i współpracuje z nimi, często działa z wykorzystaniem przemocy i gróźb. Liczy około pięciu tysięcy wybranych członków, którzy wstępują do niej po odbyciu ceremoniału inicjacyjnego, podczas którego przysięgają, że aż do śmierci będą jej wierni.

Korzenie mafii sięgają średniowiecza, ale dopiero w XX wieku poszczególne ugrupowania mafijne stały się jednolitą organizacją. W latach 80. XX wieku z mafii wystąpiły setki członków, którzy nie musieli się już obawiać kary śmierci grożącej za tak poważne złamanie obowiązujących zasad. Skruszeni mafiosi wywołali prawdziwą rewolucję w historii mafii, a ich zeznania doprowadziły do zmian, które rozbiły mafijną wspólnotę. Jednocześnie opinia publiczna ujrzała w końcu prawdziwy obraz mafijnych działań.

Maud Webster opisuje, jak bardzo rodziny mafiosów przesiąknięte są mafijną mentalnością. Pokazuje, jak wyraźną, choć skomplikowaną rolę odgrywają w mafii kobiety. Z jednej strony podporządkowują się woli swoich mężczyzn i ojców, z drugiej starają się zdominować życie swoich synów i wychować kolejne pokolenie mafiosów. "Świat mafii" to studium obyczajowości Cosa Nostry, wartości wyznawanych przez jej członków i jej historii, od powstania, aż do początku XXI wieku.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sensacje XX Wieku
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61232-07-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
14 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają