Kup książkę [edytuj książkę]

Nieśmiertelni: W cieniu klątwy

Opis

Tytuł oryginalny: Shadowland
Data wydania: 2011
Strony: 320


Trzecia część cyklu: Nieśmiertelni, którą rozpoczyna książka "Ever".

Ever i Damen podróżowali przez wiele poprzednich wcieleń - starali się stawić czoła w świecie mrocznych wrogów - aby mogli być razem na zawsze. Ale gdy ich długo oczekiwany los wreszcie się do nich uśmiechnął, potężna klątwa spadła na Damena. Jedna, która zniszczyła wszystko. Teraz jednym dotknięciem rąk lub lekkie muśnięcie warg może oznaczać nagłą śmierć - wysłanie Damena do Krainy Cienia. Ever jest zdesperowana, stara się złamać klątwę i uwolnić Damena. Zanurza się w magii i otrzymuje pomoc z nieoczekiwanego źródła - serfera imieniem Jude...

Choć oboje dopiero się poznali, dla Ever Jude wydaje się znajomy. Mimo silnej lojalności do Damena, Ever zwraca uwagę na Jude'a, zielonookiego chłopca z magicznymi talentami i tajemniczą przeszłością. Ever od zawsze wierzyła, że Damen jest jej bratnią duszą i jedyną prawdziwą miłością - i nadal uważa, że to prawda. Ale czy Damen odsuwa się od niej by ich ocalić? Znajomość Ever z Jude'em się rozwija - czy miłość jej i Damena będzie wystawiona na próbę?

Cykl "Nieśmiertelni":

1. Ever
2. Błękitna godzina
3. W cieniu klątwy
4. Mroczny płomień
5. Nocna gwiazda
6. Na Zawsze

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"-Zapamiętaj moje słowa: pod dzisiaj jestem pokryta teflonem - wszystko po mnie spływa, nic nie zostaje."
Dodał: dynioczek Dodano: 14 I 2011 (ponad 12 lat temu)
+11 -9


"To, że czegoś nie widzisz, nie znaczy wcale, że to coś nie istnieje."
Dodał: annie28 Dodano: 14 II 2011 (ponad 12 lat temu)
+9 -8


"Strach rozdziela ludzi, sprawia, że czujemy się samotni, wyizolowani. A miłość - miłość jest jego przeciwieństwem - łączy."
Dodał: annie28 Dodano: 14 II 2011 (ponad 12 lat temu)
+4 -4

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Mi książka bardzo się podobała, ale niestety rozczarowała mnie końcówka. Miałam nadzieję, że Ever odnajdzie antidotum. Wydaje mi się, że zachowała się trochę samolubnie podając swojej przyjaciółce napój przez który stanie się nieśmiertelna. Mogła poz...
Dodano: 22 II 2011, 12:35:41 (ponad 12 lat temu)
Może wiecie, jak zmienić tytuł książki? Książka będzie się nazywała inaczej niż jest tu napisane, ale nie wiem, gdzie zmienia się jej tytuł, bo okładkę już zmieniłam (na polską). Jak wiecie, to napiszcie, albo sami zmieńcie. Z góry dziękuję ;) (wypow...
Dodano: 03 XII 2010, 09:02:44 (ponad 12 lat temu)
A szczególnie o dwóch ostatnich zdaniach? Mnie ono całkowicie dobiło... Co Damen i Ever mogą zrobić? Macie jakieś pomysły?
Dodano: 08 IX 2010, 19:44:14 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 24 VII 2014, 17:54:59 (ponad 9 lat temu)
0 0
Nie miałam okazji przeczytać wcześniejszych części, więc musiałam czytać domyślając się niektórych rzeczy.

Książka była prawdziwą męczarnią, a najgorszą postacią była zdecydowanie Ever, która zachowywała się strasznie irytująco. Cały czas podejmowała złe decyzje, nie myślała logicznie, a zachowała się całkowicie egoistycznie gdy podała Haven eliksir, choć wiedziałą, że przez to będzie skazana na Shadowland. I to, że zawsze gdy było jej źle, smutno lub cokolwiek ona się trzęsła. Taki szczegół, ale czasem szlag mnie brał gdy czytałam "Jestem cała roztrzęsiona, ręce się trzęsą..." ugh.

Do tego Damen. Damen... mam wrażenie, że był lepszy we wcześniejszych częściach, choć ich nie czytałam, ale po opisie Ever, że był pewny, arogancki itp, polubiłam go. A tu proszę! Dostał wyrzutów sumienia, nie mógł podjąć decyzji, jak Ever coś mówiła to nei słuchał, tylko odpływał.

A tak, jeszcze to odpływanie. Każdemu z nas zdarza się czasm odpiec myślami od rzeczywistosci, no ale bez przesady.

Chyba jedynymi postaciami które spodobały mi się w tej książce to Jude i Miles.

Książka mnie rozczarowała, ale mimo to chyba przeczytam wcześniejsze części, które podobno były dobre.
Oceniam książkę na: 2.0
Dodano: 12 VIII 2012, 10:51:43 (ponad 10 lat temu)
0 0
Po „W cieniu klątwy” spodziewałam się czegoś… nowego. A problem w tym, że ta cześć była nudna i praktycznie nic nowego nie wniosła- jedynie, co było nowe i ciekawe to Jud.

Liczyłam bynajmniej na jakąś ostrą konfrontację z Romano, ale ona się tam gdzieś przewijał i nic emocjonującego się nie działo. Takie trochę falki z olejem.

Rozczarował mnie też trochę Damen. Nagle zaczęło go dręczyć poczucie winy i chciał odpokutować za błędy, to nie jest złe, a wolałam pewnego siebie i trochę szalonego Damena. I to jego ciągłe gadanie o karmie, wkurzające ;/

Jestem bynajmniej zadowolona z zakończenia- pozostawia w napięciu i zachęca do przeczytania kolejnej części.

Podoba mi się też sposób w jaki autorka wykreowała Juda. Do końca nie wiadomo o co mu chodzi, czy jest dobry, czy zły, jaką ma odegrać rolę. Plus .

Trochę mnie wkurzyło, że po raz trzeci Ever ciągle popełnia błędy i podejmuje niewłaściwe decyzje. Nie przeszkadzało mi to za bardzo wcześniej, gdyż odnosiło nastolatków, którzy w okresie dojrzewania podejmują dużo błędnych decyzji, ale co za dużo, to nie zdrowo. Zamarzłoby piekło, gdyby Ever podjęła jedną właściwą decyzję, chociaż taką drobną, niewiele znaczącą? Jeżeli nadal tak będzie w IV części to mnie szlag trafi ;/

„W cieniu klątwy” mega mnie rozczarowało, ale mam zamiar przeczytać kolejne części, mam nadzieję, że się nie zawiodę
Oceniam książkę na: 2.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-245-9048-3
Ocena: 4.76
Liczba głosów: 106
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
04 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają