Kup książkę [edytuj książkę]

Pokolenie X

Pokolenie X to urodzeni między 1961 a 1981. Zagubieni w chaosie współczesności. Bez celu w życiu, bez przyszłości. Pokolenie przegranych. Młodzi bohaterowie przed trzydziestką - Andy, Claire i Dag, są niekonwencjonalni i przerażająco zabawni. Czasem bulwersują czy wręcz szokują otoczenie swoim zachowaniem. Tak naprawdę próbują tylko zachować twarz, uciekając od cywilizacji reklamy i supermarketów, konformistycznego, zmaterializowane społeczeństwa.
[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wszyscy moi znajomi albo pożenili się i skapcanieli, albo nie pożenili się i skapcanieli, albo wyjechali, żeby nie skapcanieć. A niektórzy z nich pokupowali sobie domy - co jest równoznaczne przeznaniu się do utraty osobowości. Od razu można domyślić się wielu rzeczy: że jak w klatce trzyma ich praca, której nie cierpią; że ciągle brakuje im szmalu; że co wieczór oglądają wideo; że mają dziesięć kilo nadwagi; że nie dociera do nich nic nowego. To takie przygnębiające. Najgorsze, że ci, co już mają te domy, wcale nie są z nich zadowoleni. A jedyne szczęśliwe chwile zawdzięczają marzeniom o przeróbkach."
Dodał: Karolina Dodano: 10 VII 2010 (ponad 13 lat temu)
0 0


"A więc to prawda, że dla własnych rodziców człowiek zawsze ma najwyżej dwanaście lat, choćby nie wiem co robił. Oni naprawdę nie chcą jątrzyć, ale ich uwagi są pozbawione wszelkiej skali i koncentrują się na dziwnych rzeczach. Rozmawiać o życiu prywatnym z własnymi rodzicami to jak przyglądać się pryszczowi na swojej twarzy we wstecznym lusterku samochodu i dochodzić w tych warunkach do wniosku, że to objaw połączenia potówki z rakiem skóry."
Dodał: Karolina Dodano: 10 VII 2010 (ponad 13 lat temu)
0 0


"KULT SAMOTNOŚCI: Potrzeba autonoomii za wszelką cenę - zwykle za cenę utaty długorwałych związków międzyludzkich. Jest często konsekwencją nadmiernych wymagań względem innych."
Dodał: Karolina Dodano: 09 VII 2010 (ponad 13 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-61299-00-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Karolina
03 VII 2010 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają