Kup książkę [edytuj książkę]

Gdzie jest Jennifer?

Współczesna powieść, której akcja rozgrywa się w Anglii. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, po przeżytej tragedii rozpoczynająca pod zmienionym nazwiskiem nowe życie. Nie dają jej jednak spokoju mroczne wspomnienia, a także to, że czuje się niezrozumiana przez otoczenie, które nie zna jej prawdziwej tożsamości. Umiejętnie budując napięcie, autorka stopniowo ukazuje tło przerażających wydarzeń sprzed lat. Opowiada o smutnym dzieciństwie Jennifer, zaniedbywanej i porzucanej przez niedojrzałą emocjonalnie matkę. W dramatycznych okolicznościach dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na dalszym życiu dziewczyny. Bohaterka jest normalną, wrażliwą nastolatką, przeżywającą rozterki związane z rodzącym się uczuciem, jest odważna i niezależna, a jednocześnie bardzo potrzebuje miłości, wsparcia dorosłych i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki bolesnym przeżyciom, jakie ma za sobą, potrafi docenić chwile szczęścia. U boku zakochanego chłopaka oraz opiekunki Rosie uczy się akceptować siebie, a nawet marzyć. Jej plany i relacje z najbliższymi jednak się komplikują, kiedy mediom udaje się wpaść na trop Jennifer... W tle kryminalnej intrygi przewijają się ważne, trudne problemy, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. W jaki sposób brak miłości i troski może prowadzić do agresji i nienawiści? Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku. Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zapomnieć. Takie proste słowo. Gdyby część jej mózgu potrafiła od tak, po prostu wymazać informację bez śladu. Tak Jak zapomniała o drobiazgach: wysłaniu życzeń, oddaniu książki do biblioteki, kupieniu pasty do zębów podczas zakupów w supermarkecie. Z wielkimi wydarzeniami nie jest już jednak tak łatwo. Wyryły się w pamięci na zawsze. Żyją w tkankach mózgu, pod skórą, we krwi. Zwinięte w kłębek, drzemią w nieświadomości, do czasu, aż coś je zbudzi. Ni stąd ni zowąd wspomnienia ożywają, wypełniając głowę obrazami przeszłości."
Dodał: dona Dodano: 01 V 2011 (ponad 8 lat temu)
+6 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Stentor
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-89315-94-6
Ocena: 4.77
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
26 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają