Kup książkę [edytuj książkę]

Nieśmiertelni: Błękitna godzina

Blue Moon

Info:

Tlum.: Dobromila Jankowska
Stron: 288

Opis:

Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Jest zakochana bez pamięci w Damenie i układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.
Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się “błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły.

Cykl "Nieśmiertelni":

1. Ever
2. Błękitna godzina
3. W cieniu klątwy
4. Mroczny płomień
5. Nocna gwiazda
6. Na Zawsze

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ale jedynej rzeczy, której nie mogę zrobić, to zmienić przeszłości. Ona po prostu jest."
Dodał: millenka9610 Dodano: 30 VIII 2012 (ponad 8 lat temu)
+177 -43


"I w końcu zdałam sobie sprawę, że dom to nie jest jedno miejsce - będzie tam, gdzie chcesz go stworzyć."
Dodał: millenka9610 Dodano: 02 IX 2012 (ponad 8 lat temu)
+129 -27


"Bo co z tego, że masz cały świat u swoich stóp, skoro nie możesz się nim z nikim podzielić?"
Dodał: madzia87k Dodano: 26 XII 2010 (ponad 10 lat temu)
+14 -13

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Jakie są wasze odczucia?? Która część lepsza?? Ja przyznam, że nie mogę się doczekać kontynuacji :] "Błękitna godzina" moim zdaniem była lepsza niż "Ever" :D I jestem ciekawa jak rozwinie się akcja w kolejnych częściach. A wy??
Dodano: 06 VII 2010, 20:47:01 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 IX 2010, 10:26:28 (ponad 10 lat temu)
+3 -3
Ogółnie seria trzeba przynzać, że mnie nie zachwyciła. Postacie mnie irytują, ale czytam, gdyz jestem ciekawa jak się to skończy.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 12 VIII 2012, 14:03:49 (ponad 8 lat temu)
0 0
Druga część cyklu dość dobra. Myślę, że autorka rzeczywiście wysoko postawiła sobie poprzeczkę pierwszą częścią… „Błękitna godzina” trochę gorsza od „Ever”, ale jestem zadowolona
Osobiście rozwaliło zakończenie, naprawdę się takiego czegoś nie spodziewałam. Przyznam, że w niektórych fragmentach opisy (nie za dobre) trochę mnie znużyły.
Bardzo w II części przygód Ever podobały mi się niespodziewane zwroty akcji.
Chciałabym jeszcze coś powiedzieć o postaci głównej bohaterki. Otóż Ever ciągle (szczególnie w drugiej części cyklu, trzeciej również, nie wiem, jak z pozostałymi, bo jeszcze nie czytałam) dokonuje błędnych wyborów, robi prawie wszystko na opak. Powoli bywa to irytujące, ale czyni jej postacią bardziej realną, bliższą naszym sercom. Popełnia błędy, jak każdy. Właśnie dlatego polecam tę książkę szczególnie nastolatkom, gdyż opowiada o problemach związanych z okresem dojrzewania, miłością, dorastaniem, dokonywaniem samodzielnych wyborów i branie odpowiedzialności za nie. Sprawia to, że utożsamiamy się z bohaterami i rozumiemy ich problemy.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-245-8936-4
Ocena: 4.84
Liczba głosów: 156
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Magda1116
07 II 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają