Kup książkę [edytuj książkę]

Lotnik

Jest rok 1878. Podczas wystawy światowej w Paryżu rodzi się chłopiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przyszedł na świat w przestrzelonym balonie, który o mały włos nie rozbił się o ziemię. Nie ma wątpliwości - takie dziecko musi być wyjątkowe. I rzeczywiście: dziewięcioletni Conor Broekhart cudem ratuje niewiele starszą księżniczkę Izabelę przed niechybną śmiercią. Jest jednak ktoś, kto najchętniej pozbyłby się go raz na zawsze. To bezwzględny marszałek Bonvilan, który morduje króla Mikołaja, władcę Wysp Saltee. Chłopiec przypadkiem staje się jedynym świadkiem zbrodni, a co gorsza - głównym podejrzanym. Zostaje oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia w kopalni diamentów znajdującej się na Małej Saltee. Stamtąd nikt jeszcze nie wrócił żywy. By przetrwać, młody Broekhart będzie musiał zapomnieć o swojej tożsamości, o przeszłości, o pięknej Izabeli. Stanie się Conorem Finnem, który zyska szacunek wśród współwięźniów i przechytrzy okrutnych strażników. Zaplanuje też ucieczkę. Czy uda mu się dokonać czegoś, czego do tej pory nikt nie dokonał?
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Conor sam zrobił abażur na lampę w pokoju. Papierowy klosz ozdobiony starannymi rysunkami skrzydlatej maszyny Leonarda da Vinci, balonu braci Montgolfier i teoretycznej latającej maszyny parowej Kaufmana. Ciepło żarówki sprawiało, że nocą abażur się obracał, a Conor leżał w łóżku i obserwował, jak projekcje tych cudownych maszyn przesuwają się po suficie.
Pewnego dnia, myślał z rozmarzeniem. Pewnego dnia."
Dodał: moker Dodano: 09 II 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Wyścigu w przestworza nie wygra się w błocie"
Dodał: moker Dodano: 09 II 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Historia wyścigu do podboju przestworzy pełna jest podobnych fortunnych spotkań. William Samuel Henson i John Stringfellow, Joseph Louis Gay-Lussac i Jean Baptiste Biot, a także oczywiście Charles Green i astronom Spencer Rush. Braci Wright nie da się zaliczyć do tej kategorii, ponieważ ich spotkanie było nieuniknione, skoro spali w tym samym pokoju."
Dodał: moker Dodano: 09 II 2010 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7414-719-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
17 XII 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają