Kup książkę [edytuj książkę]

Skrzydła: Skrzydła Laurel

Tytuł oryginalny: Wings

Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niezwykła historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, kiedy na jej plecach pojawi się mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze Laurel? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki, poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida?

"
Skrzydła Laurel Aprilynne Pike to niesamowity debiut; pomysłowość fabuły idzie w parze z zaskakującym urokiem opowieści" - Stephenie Meyer, autorka sagi „Zmierzch”


Powieść otwiera 4-tomowy cykl. Wkrótce po premierze uzyskała status bestsellera „New York Timesa” i przyniosła autorce międzynarodowy sukces. W 2009 roku firma The Walt Disney Company kupiła prawo do ekranizacji powieści.

Cykl "Skrzydła":


1. Skrzydła Laurel
2. Magia Avalonu
3. Złudzenie
4. Moc Przeznaczenia

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jeżeli to, w co się ubierasz, odsunie od ciebie potencjalnych przyjaciół, to znaczy, że nie są warci miana twoich przyjaciół."
Dodał: siialala Dodano: 19 IV 2012 (ponad 8 lat temu)
+15 -1


"Poczuła na ustach słodycz jego warg. Tamani przyciskał ją do siebie tak, jakby chciał, żeby stała się jego częścią. Przez chwilę tak się właśnie czuła: jak gdyby ten pocałunek połączył dwa światy, w których przyszło im żyć - choćby na ten krótki, ale wspaniały moment."
Dodał: asia18km Dodano: 07 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+11 0


"Chciałoby się czuć tak samo jak on, ale nie ma takiej możliwości, bo jego emocje zmieniają się jak w kalejdoskopie. Taka intensywność uczuć, taka namiętność... to musi być wyczerpujące. Laurel aż zadrżała, znajdując właściwe słowo, by opisać Tamaniego. Namiętność."
Dodał: madzia87k Dodano: 15 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+7 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Hej jestem świeżo po przeczytaniu "Skrzydła Laurel" i musze przyznać, że oczarowała mnie ta książka na początku miałam wątpliwości co do niej... Zastanawiałam sie czy nie trafiłam na następny zmierzch, ale już popierwszych rozdziałach rozwiały sie m...
Dodano: 20 VIII 2010, 17:20:29 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 VII 2010, 23:57:39 (ponad 10 lat temu)
+2 0
Anthime oczywiście szanuję twoje zdanie, ale ja np. nie odniosłam takiego wrażenia. Dla mnie książka jest wyjątkowa, nigdy nie czytałam czegoś tak pięknego. No może trochę się zagalopowałam, ale dla mnie jest świetna ! Nie wiem o jaki moment ci chodzi ( w którym brakuje akcji). Ale rzeczywiście trochę dziwne było to zakończenie szczególnie wcześniej z trollami ( jeśli o to ci chodzi) po przeczytaniu czułam się nie pełna . Ale ciesze się że w sierpniu wychodzi "Magia Avalonu"!! Już nie mogę się doczekać!
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 16 VII 2010, 11:42:49 (ponad 10 lat temu)
+1 0
Książka ciekawa tak mniej więcej do połowy. Przypadłość głównej bohaterki nawet jest nietypowa, lecz gdy dowiadujemy się co dziewczynie dolega, cała akcja tak jakby zanika. Pod koniec pojawia się trochę akcji, lecz dla mnie przyczyna zamieszania jest zbyt wydumana i bez polotu. Taj jakby po połowie książki zabrakło pomysłu co dalej. A szkoda, bo książka mogłaby być dość ciekawa (jak na ten rodzaj książek )
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 30 XII 2014, 18:25:05 (ponad 5 lat temu)
0 0
Ta książka była cudowna. Jak cały cykl. Od kiedy przeczytałam "Skrzydła Laurel", Aprilynne Pike stała się moją ulubioną autorką.
Cykl "Skrzydła" jest magiczny, romantyczny i porywający. Najlepsza książka jaką czytałam.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2010
ISBN: 9788324589302
Ocena: 4.96
Liczba głosów: 74
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Magda1116
25 III 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają