Kup książkę [edytuj książkę]

Chłopiec z latawcem

Ta książka zdobyła fenomenalną popularność na całym świecie. To historia niezwykłej przyjaźni, podłej zdrady i wyrzutów sumienia, które zaciążyły na całym życiu bohatera.

Amir jes synem prominentnego biznesmena z Kabulu, Hassan – synem jego służącego. Obu chłopców łączy wielka przyjaźń – aż do dnia gdy Amir popełnia podłość... Tego dnia ich drogi się rozchodzą, lecz wspomnienie o przyjacielu, którego zawiódł, nie opuści Amira przez następne lata. Czas spędzony z dala od Afganistanu – studia w Kalifornii, małżeństwo, sukces literacki – nie zawsze wstydu i poczucia winy. Nie uciszy wyrzutów sumienia. Niespodziewany telefon wzywający do Peszawaru jest jak głos z przesłości, od której nie można uciec. A przecież Amir zawsze wiedział, że kiedyś będzie musiał wrócić do kraju dzieciństwa, by odnaleźć jedyną rzecz, jakiej nie znalazł w swoim nowym świecie: nadzieję na odkupienie. Na zmazanie grzechu tchórzostwa i zdrady. Na wybaczenie samemu sobie.

Tłem tej głęboko poruszającej opowieści jest dramatyczna historia Afganistanu, od upadku monarchii do talibańskiego reżimu. Powieść Khaleda Hosseiniego – afgańskiego pisarza mieszkającego w USA 0 jest największą światową sensacją wydawniczą ostatnich lat. Przełożona na 42 języki i sprzedana w 8 milionach egzemplarzy od 2005 roku nieustannie króluje na międzynarodowych listach bestsellerów. Przez 50 tygodni zajmowała na nich 1 miejsce. W 2007 roku zekranizował ją Marc Forster, twórca filmów Marzyciel i nagrodzonego Oscarem Czekając na wyrok


Tekst z okładki: Wydawnictwo Amber, 2008.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bez względu na to, czego naucza mułła, wiedz, że grzechem jest tylko jedno. Mianowicie kradzież. Wszystkie inne grzechy są formą kradzieży.
- Gdy zabijasz człowieka, kradniesz życie. Kradniesz żonie prawo do męża, zabierasz dzieciom ojca. Gdy kłamiesz, kradniesz komuś prawo do prawdy. Gdy oszukujesz, kradniesz prawo do uczciwości."
Dodał: marzyciel Dodano: 16 III 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Zmarli mają czasem więcej szczęścia."
Dodał: marzyciel Dodano: 16 III 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Afganistan naszej młodości niestety nie istnieje od dawna. Na tej ziemi ludzie już nie okazują sobie dobroci, tylko się zabijają.. Ciągle zabijają. W Kabulu panuje strach – wszędzie – na ulicach, na stadionie na targowiskach. Jest częścią naszego życia. Dzikusy, które rządzą naszym krajem, gardzą ludzką przyzwoitością."
Dodał: marzyciel Dodano: 16 III 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 23 III 2012, 20:13:51 (ponad 8 lat temu)
0 0
Chciałbym tę książkę skomentować cytatem z innej książki:
"Jestem strasznie zmęczony bólem, który słyszę i czuję. Zmęczony tym, że ciągle wędruję, samotny jak drozd na deszczu. Nie mając nigdy żadnego kumpla, z którym mógłbym wędrować i który powiedziałby mi, skąd, dokąd i po co idziemy. Jestem zmęczony tym, że ludzie są dla siebie niedobrzy (...) Zmęczony ciemnością. Czuję głównie ból. Jest go za dużo."
/Stephen King, Zielona Mila/
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7885-800-3
Ocena: 5.36
Liczba głosów: 38
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: belusia
16 III 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają