Kup książkę [edytuj książkę]

Myslovitz. Życie to surfing

Pierwsza biografia jednego z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych.
288-stronnicową, autoryzowaną historię grupy ilustruje ponad 350 unikalnych fotografii.
Leszek Gnoiński szczegółowo opisuje w niej perypetie grupy od chwili jej romantycznych początków, po spektakularny sukces okupiony konfliktem wewnątrz zespołu.
Przy pisaniu biografii autor przeprowadził wywiady nie tylko z muzykami Myslovitz i ich najbliższymi współpracownikami, ale także z realizatorami nagrań, twórcami okładek i muzykami gościnnie występującymi z grupą.
Znaleźli się wśród nich m.in. słynny operator Janusz Kamiński, aktor Jerzy Stuhr, muzycy Andrzej Smolik, Leszek Możdżer i fotograf Ryszard Horovitz, który stworzył jedną z okładek płyt zespołu.

Ze wstępu do książki autorstwa Muńka Staszczyka, lidera zespołu T.Love: Myslo na polskiej scenie są już instytucją i myślę, że mają ogromny wpływ na współczesną generację zespołów gitarowych, są dla nich wzorem.

Piotr Stelmach (radiowa Trójka) o książce: Zawsze miałem wrażenie, że Myslovitz to zespół kompletny. Trudno bowiem mówić o jakimkolwiek kroku artystycznym tych pięciu wspaniałych facetów w kategorii wpadki czy porażki.17 lat wspólnego grania i mnóstwo doświadczeń. Ich jako muzyków i nas jako odbiorców. Super, że ktoś to wreszcie opisał i włożył w okładki. Jeszcze lepiej, że ta historia nie jest zamknięta!

Historię Myslovitz napisał Leszek Gnoiński, dziennikarz muzyczny. Autor książek "Kult Kazika", "Raport o Acid Drinkers", współtwórca "Encyklopedii polskiego rocka", a także filmów "Historia polskiego rocka" i "Beats Of Freedom".

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo 3kafki
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-929695-0-1
Ocena: 5.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
09 XI 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają