Kup książkę [edytuj książkę]

Solista

Steve Lopez opisuje niezwykłe dzieje Nathaniela Anthony'ego Ayersa, bezdomnego mężczyzny, którego przypadkowo spotkał w biednej dzielnicy Los Angeles Skid Row (zamieszkałej głownie przez alkoholików,narkomanów i wszelkiego rodzaju "element"), gdy ten na rogu ulicy grał na wiolonczeli. Ze swojej dwustrunowej wiolonczeli wydobywał tak piękne dźwięki, że zwrócił tym uwagę Stevena. Okazało się, że Nathaniel był kiedyś uczniem elitarnej szkoły muzycznej Juilliard, ale był chory psychicznie. To przypadkowe spotkanie sprawiło, że Nathaniel i Steve polubili się i zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu. W końcu Steve postanowił pomóc Nathanielowi wyrwać się z bezdomności. Książka SOLISTA opisuje problem choroby psychicznej i schizofrenii w porównaniu z większym problemem bezdomności i braku akceptacji ze strony społeczeństwa.
Dzięki Steve'owi w tym miejscu, gdzie kiedyś Nathaniel grał na ulicy teraz otrzymuje we własnym mieszkaniu (nazywa je studiem) prywatne lekcje od jednego z muzyków z filharmonii w Los Angeles.
Steve jest felietonistą gazety LA Times i autorem trzech powieści. Jest to jego pierwsza książka oparta na prawdziwych wydarzeniach.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Choroba psychiczna nie wybiera najbardziej utalentowanych, najmądrzejszych, najbogatszych, czy najbiedniejszych. Nie ma litości dla nikogo i często pojawia się jak nieoczekiwana burza, która topi w deszczu marzenia młodości."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 06 VI 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0


"Nie wiem, czy kiedykolwiek byłem dla kogoś dobrym przyjacielem, może dlatego, że przyjaźń ma zbyt ścisłe związki z przeszłością."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 06 VI 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0


"Zrozumiałem, że problem nie polega na tym jak pisać, ale dlaczego. Jeśli nie masz poczucia misji i nie wiesz, dla kogo piszesz, nie warto czytać tego, co produkujesz."
Dodał: VanillaEssa Dodano: 06 VI 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Twój Styl
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7163-550-2
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
20 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają