Kup książkę [edytuj książkę]

Chuda

Chuda" to opowieść o dziewczynie, która choruje na anoreksję. Skierowana do szpitala, przeżywa piekło. Dzięki tej książce dowiadujemy się czym jest ta choroba, jak ciężko z nim walczyć. Przekonamy się, że mimo trudności, zawsze jest światełko w tunelu. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest to jakiś poradnik, czy fikcyjna opowieść. Dziewiętnastoletnia autorka zachorowała na anoreksję, gdy miała 13 lat. "Chuda" to historia jej życia.

___


Judith Fathallah ma 19 lat i pochodzi z Cardiff. Jest w połowie Walijką, w połowie Irakijką i całe życie spędziła w Walii. Gdy miała 8 lat, zginął tragicznie jej ojciec, który był irakijskim inżynierem. Dla Judith był to ogromny cios. Gdy miała 13 lat, była dosyć pulchna i w wakacje postanowiła definitywnie się odchudzić. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej anorexię nervosę i została skierowana na dziecięcy oddział psychiatryczny. - Wydawnictwo Znak

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wreszcie któregoś dnia moja waga pokazała 55 kilo. "Wow! – pomyślałam sobie – 55 kilo, ważę 55 kilo!” Jak dobrze było zobaczyć te dwie cyfry! Czułam, jak wewnątrz mnie buzuje szczęście. Kurczę, niemal zapomniałam, jak to jest! Ta dieta to naprawdę coś! Byłam zwyciężczynią. Nie mogłam teraz przestać – nie teraz, gdy po raz pierwszy od wieków czułam się naprawdę dobrze. Szkoła przestała mnie tak przygnębiać. Byłam ponad to. Uczestniczyłam w tajnym przedsięwzięciu."
Dodał: Labressa Dodano: 09 X 2009 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-240-0813-1
Ocena: 5.24
Liczba głosów: 27
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Labressa
09 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają