Kup książkę [edytuj książkę]

Spotkanie w Bagdadzie

Tytuł oryginalny: They Came to Baghdad

Bohaterką książki jest Victoria Jones. To urocza i jakże atrakcyjna niewiasta, która do perfekcji opanowała trudną i wymagającą sztukę kłamania i lawirowania. Victoria żyje w dwóch światach – w wyimaginowanym, tętniącym życiem w jej własnej głowie i słowach, oraz rzeczywistym, do którego niechętnie się przyznaje. Zbieg kilku okoliczności wymusza na niej jednak przyśpieszony kurs radzenia sobie z trudnościami. Victoria traci pracę, zakochuje się w ledwo poznanym mężczyźnie i gnana romantycznym uczuciem wyrusza bez grosza przy duszy na Bliski Wschód. Tam udaje jej się połączyć z ukochanym, ale jednocześnie wpada w sidła losu. Zostaje wplątana w skomplikowaną aferę szpiegowską. Pozbawiona wsparcia i ścigana przez potężną, tajemniczą organizację, musi nie tylko przetrwać, ale i rozsupłać zagadkę światowego spisku. Brzmi dramatycznie, prawda? Ale skoro poradził sobie z tym Jason Bourne, jakże rady by sobie nie dała piękna Victoria?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Może człowiek staje się szaleńcem, kiedy próbuje odgrywać rolę boga. Mówi się, że pokora jest cnotą chrześcijańską, teraz rozumiem dlaczego. Pokora pozwala zachować rozum i człowieczeństwo."
Dodał: dona Dodano: 28 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
+12 0


"Jakże, to się właśnie liczy – zwykłe codzienne sprzęty, rodzina, dla której trzeba gotować, cztery ściany domu, kilka ulubionych przedmiotów. Tysiące szarych ludzi, krzątających się wokół własnych spraw, uprawiających ziemię, robiących garnki, wychowujących dzieci, śmiejących się i płaczących, wstających rano i kładących się spać wieczorem. To oni się liczą, a nie przewrotni aniołowie, którzy chcą zbudować nowy świat, nie bacząc na cudzą krzywdę."
Dodał: dona Dodano: 28 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
+2 0


"(...) Dakin wciąż jeszcze siedział pochylony nad biurkiem. Wymamrotał pod nosem: - Przyjeżdżają do Bagdadu... Na bibule narysował koło, pod nim napisał: Bagdad", potem w różnych punktach naszkicował wielbłąda, samolot, parowiec, małą dymiącą lokomotywę - zbiegające się na okręgu. Następnie w rogu narysował pajęczynę. W środku pajęczyny napisał: "Anna Sheele. Pod spodem postawił wielki znak zapytania..."
Dodał: dona Dodano: 12 III 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 XI 2013, 13:18:57 (ponad 5 lat temu)
0 0
"Spotkanie w Bagdadzie" to powieść, którą czyta się lekko, przyjemnie. Taka na jeden wieczór. Ale nie niosła ze sobą tego, co dały mi inne powieści autorki - zagadki, tajemnicy, napięcia, emocji, przyspieszonego serca. Trochę się zawiodłam, szczególnie przewidywalnością powieści. Polecam inne książki pani Christie.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2008
ISBN: 9788324586523
Ocena: 4.72
Liczba głosów: 31
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: biedroneczka
22 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają