Kup książkę [edytuj książkę]

Dziesięciu Murzynków

I nie było już nikogo
Powieść Agaty Christie, znanej angielskiej autorki powieści detektywistycznych. Powieść znana także pod tytułem: I nie było już nikogo, Dziesięciu żołnierzyków lub Dziesięciu murzynków.
Tajemniczy Pan Owen zaprasza na odciętą od świata wyspę dziesięciu gości, cichych zbrodniarzy, których nigdy nie dosięgła kara. Gdy każda z osób znajduje w swoim pokoju dziecięcy wierszyk o kolejno znikających Murzynkach, nikt nie spodziewa się, że jeszcze tej samej nocy rozpocznie się makabryczna zabawa.

Dziesięć małych murzyniątek
jadło obiad w Murzyniewie
wtem się jedno zakrztusiło
i zostało tylko dziewięć

Goście Pana Owena giną kolejno w rytm dziecięcej wyliczanki. Gdy po weekendzie na wyspę przybywa policja, w nowoczesnej willi znajduje już tylko dziesięć ciał i ani żywego ducha.

Agata Christie traktuje o zbrodni i karze, którą bezlitosny mściciel wymierza grzesznikom, nie oszczędzając nawet samego siebie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nagle zapragnąłem - muszę przyznać otwarcie - popełnić jakieś morderstwo. Chciałem się po prostu wypowiedzieć jako artysta."
Dodał: Kasumi Dodano: 15 VII 2012 (ponad 8 lat temu)
+4 0


"Raz dziesięciu żołnierzyków pyszny obiad zjadło, nagle jeden się zakrztusił-I dziewięciu pozostało, "Tych dziewięciu żołnierzyków tak wieczorem balowało, Że aż jeden rano zaspał-Ośmiu, tylko pozostało", "Ośmiu dziarskich żołnierzyków po Devonie wędrowało, jeden zostać chciał na zawsze... No i właśnie tak się stało", "Siedmiu żołnierzyków zimą do kominka drwa rąbało, Jeden zaciął się siekierą- Sześciu tylko pozostało", " Sześciu wkrótce znęcił miodek; Gdy go z ula podebrali Pszczoła ukłuła jednego-I tylko w piątkę zostali", " Pięciu sprytnych żołnierzyków W prawie robić chce karierę; Jeden już przymierzył togę... I zostało tylko czterech", "Czterech dzielnych żołnierzyków raz po morzu żeglowało; Wtem wychynął śledź czerwony, Zjadł jednego, trzech zostało", "Trójka miłych żołnierzyków Zoo sobie raz zwiedzało; Gdy jednego ścisnął niedźwiedź -Dwójka tylko pozostała", "Dwóch się w słonku wygrzewało pod błękitnym, czystym niebem, ale słońce tak przypiekło, że pozostał tylko jeden"," Aten jeden, ten ostatni tak się przejął dolą srogą, że aż z żalu się powiesił, I nie było już nikogo!"
Dodał: Serfer Dodano: 10 I 2013 (ponad 8 lat temu)
+2 0


"Dziesięć małych Murzyniątek
Jadło obiad w Murzyniewie,
Wtem się jedno zakrztusiło -
I zostało tylko dziewięć."
Dodał: dona Dodano: 08 V 2011 (ponad 10 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 VIII 2013, 22:16:56 (ponad 7 lat temu)
+4 0
Genialna powieść Christie ! Zakończenie naprawdę zaskakuje ! Bardzo podoba mi się pomysł i klimat jaki panuje w książce.
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 21 X 2011, 18:36:52 (ponad 9 lat temu)
+2 0
Znam te książkę pod tyloma tytułami, że masakra
Czytałam z wielką chęcią, w pewnym momencie musiałam się nawet na siłę odrywać, żeby nie kończyć w jeden wieczór. Bardzo mi się podobała. Zakończenie, jak zwykle (dotąd) w przypadku dzieł Christie, było dla mnie wielką zagadką i "niespodzianką".
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 18 VIII 2013, 11:19:04 (ponad 7 lat temu)
0 0
Jak w niemal każdej powieści Christie nie domyśliłam się kto popełnia zbrodnie. Jest to chyba najbardziej rozsławiony kryminał autorki jednak, według mnie ma wiele innych równie, a nawet bardziej zapierających dech w piersiach .
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7337-111-7
Ocena: 5.29
Liczba głosów: 115
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: navem
02 IV 2009 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają