Kup książkę [edytuj książkę]

Kobieta zaklęta w kamień

Wciągająca lektura dla trzech pokoleń kobiet

Marta Fox, podbijająca swoimi powieściami serca nastolatek, dzięki najnowszej książce ma szansę trafić także na nocne stoliki ich mam, a nawet babć. Znana z lekkiego, gawędziarskiego stylu autorka rejestruje kobiecą stronę codzienności, doskonale oddając specyfikę "babskiego doświadczania świata".

Emilia, główna bohaterka Kobiety zaklętej w kamień, pisarka w średnim wieku, cierpi na dziwną chorobę skóry, w wyniku której jej ciało stopniowo kamienieje. Pozornie spełniona, zakochana w obecnym partnerze kobieta, matka dorosłych dzieci, zaczyna szukać źródła choroby w swojej przeszłości. Wyrusza w podróż by stanąć twarzą w twarz z dramatyczną historią sprzed lat, która wciąż rani ją i jej najbliższych.
Ostatecznie historia Emilii okazuje się opowieścią o sile kobiecości i odwadze poszukiwania własnej tożsamości. Zachęca do tego, żeby nie przegapić drugiej szansy na szczęście. A przede wszystkim - pokazuje, jak obudzić w sobie to, co często w nas martwe, uśpione, skamieniałe. Jak znów nabrać apetytu na życie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nawet bajki kończą się owym 'żyli długo i szczęśliwie'. Długo i szczęśliwie, czyli tak nudno, że nie ma o czym pisać."
Dodał: DafNe Dodano: 13 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 06 IV 2011, 10:11:32 (ponad 7 lat temu)
0 0
Książka średnia.
Dlaczego? Dlatego, że przedstawia historię kobiety w taki sposób, w który do mnie nie "przemawia". Pomysł, owszem, był. Jednak opisane życie głównej bohaterki nie było wciągające. Autorka nie skupiła się na jednym, konkretnym aspekcie, przez co wyszedł misz-masz, czyli wszystko wrzucone do jednego worka i przedstawione powierzchownie. Może gdyby tak skupić się na psychologii pani Emilii, lepiej byłoby się wczuć w bohaterkę oraz ją zrozumieć.
Aaaa... i pojawiająca się w treści podróż Emilii do Francji, mało znacząca. To znaczy, pewnie ważna dla bohaterki, ale opisana w taki sposób, w który wydawało mi się, że jest to podróż od niechcenia. Taki... chwyt na Paulo Coehlo (tak mi się skojarzyło, heh).

Podobało mi się natomiast umieszczanie wpisów z blogu, który był prowadzony przez Emilię, a dokładniej mam na myśli notatki o osobach znanych, które w swoim życiu wiele przeszły. To jak mały hołd złożony tym ludziom. Dzięki temu poszerzyłam swoją wiedzę. Za to wielki plus.
Oceniam książkę na: 3.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-08-04383-7
Ocena: 4
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
15 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają