Kup książkę [edytuj książkę]

Zabawa w chowanego

Jack Ketchum, autor kultowej „Dziewczyny z sąsiedztwa“ oraz takich bestsellerów jak „Jedyne dziecko“, „Poza sezonem“ czy „Rudy“, powraca z książką, którą ponownie napędzi nam stracha.

Zabawa w chowanego“ opowiada o grach i zabawach. Bezmyślnych, niekiedy może i niebezpiecznych. Ale czasem, kiedy przebywasz z odpowiednimi ludźmi, mogą one skusić nawet i ciebie. Lecz nie powinny. Nigdy. Bo może spotkać cię to, co szukających dreszczyku emocji studentów college'u z niewielkiej mieściny w stanie Maine, dla których niewinna zabawa w chowanego w opuszczonym domu przeistoczyła się w koszmar.

Chciałem napisać, że ta powieść to nie jest „typowy Ketchum“, ale wtedy dotarło do mnie, że wręcz przeciwnie. Bo nie sięganie po ekstremum jest znakiem szczególnym tego wyśmienitego autora. Nie brutalne opisy, od których przewracają się wdzięczności, jak w przypadku „Poza sezonem“, i nie opowieści na faktach, które osiadają na sumieniu już na zawsze (jak to było z „Dziewczyną z sąsiedztwa“). Cechą szczególną Jacka Ketchuma jest niepokojąco dogłębna znajomość ludzkich postaw i zachowań. To właśnie ona sprawia, że jego bohaterowie są tak prawdziwi a historie tak przekonujące. I w tym znaczeniu wyśmienita „Zabawa w chowanego“, zaskakująco jak na autora klasyczna, podszyta gotykiem opowieść grozy, to cały Ketchum.
Autor, którego umysłu i spojrzenia należy się bać, dał tu z siebie naprawdę dużo.

Jakub Ćwiek

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 28 VIII 2017, 15:19:59 (ponad 4 lat temu)
0 0
" „Zabawa w chowanego” choć nie niesie z sobą tak dużego ładunku emocjonalnego i poczucia grozy, co przeczytana przeze mnie prędzej „Dziewczyna z sąsiedztwa”, czy równie dobre „Jedyne dziecko”, to i tak warta jest uwagi czytelnika. Napisana lekkim piórem, bez udziwnień i zbytniego owijania w bawełnę, czyta się szybko i pozostawia czytelnika całkiem usatysfakcjonowanego z lektury. Zadowoli zarówno tych złaknionych społeczno-obyczajowych kwestii, rysu psychologicznego, jak i bardziej krwawych momentów, przy których żołądek wywrócić się może do góry nogami, jeśli nie jest się zbytnio odpornym na tego typu rzeczy. Mnie się podobało, może – jak to mówią – dupy nie urywa, ale przyjemnie spędziłam czas z tą książką. "

Pełna recenzja na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/zabawa-w-chowanego-jack-ketch...
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65568-46-5
Ocena: 4
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
27 VI 2017 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają