Kup książkę [edytuj książkę]

Merle i Królowa Laguny

Info

tyt. oryg.: Die Fließende Königin
tłum.: Arkadiusz Stempin
str.: 264

cykl: Merle
tom 1

Opis

Pierwszy tom głośnej trylogii Kaia Meyera - autora ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, laureata prestiżowych niemieckich nagród literackich.
Seria o przygodach Merle sprzedała się w Niemczech w łącznym nakładzie prawie 1 mln. egzemplarzy, została przetłumaczona na 20 języków, stała się też podstawą scenariusza 26-odcinkowego serialu, który przygotowuje niemiecka telewizja.
"Merle i Królowa Laguny" - to pełna magii powieść, której akcja toczy się w XIX-wiecznej Wenecji. Jej bohaterką jest osierocona dziewczynka imieniem Merle, która podejmuje się pełnej przygód misji, by ocalić ukochane miasto przed wojskami faraona. Lagunę wenecką przed obcą przemocą chroniła do tej pory cudowna siła, nazywana Królową Laguny. Jednak gdy egipskiemu szpiegowi udało się zagarnąć "esencję Królowej Laguny", Wenecja stoi dla wrogów otworem. Siły zła nieustannie czyhają na fantastyczną istotę i w labiryncie ciemnych uliczek i kanałów wybucha pełna przygód wojna. Syreny i latające lwy, złodzieje, wytwórcy czarodziejskich luster, wszyscy chcą dotrzeć do Królowej Laguny. Od chwili gdy Merle udaje się przechwycić karafkę z bezcenną substancją i zręcznie uciec pościgowi, rozpoczyna się dla niej walka z czasem i seria niebezpiecznych przygód. Przy okazji dowiaduje się, że to jej przypadła w udziale odpowiedzialna rola - została wybrana, żeby ocalić to magiczne miejsce. Musi tylko spełnić pewne warunki - wypić "esencję królowej", uwolnić latającego kamiennego lwa i nie dać się złapać, zanim Królowa Laguny nie odzyska swojej mocy. Baśniowa sceneria, zaskakujące zwroty akcji, mistrzowskie stopniowanie napięcia, niebanalna fabuła i pomysłowość w konstruowaniu wątków i postaci sprawiają, że trylogia Meyera jest przez czytelników odbierana równie entuzjastycznie jak Harry Potter.

Z cyklu:

1. Merle i Królowa Laguny
2. Merle i Kamienne Światło
3. Merle i Szklane Słowo

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Videograf II
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7183-382-2
Ocena: 4.12
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
31 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają