[edytuj autora]

Kai Meyer

Zdjęcie Kai Meyer
Kai Meyer jest jednym z najbardziej znanych niemieckich pisarzy, sprzedaż jego książek liczy się w milionach. Były przetłumaczone na 27 języków, w tym na angielski, hiszpański, francuski, japoński, rosyjski oraz chiński.
Urodził się w 1969 roku w północnych Niemczech. Na Uniwersytecie w Bochum studiował filmoznawstwo, wiedzę o teatrze oraz filozofię. Po roku porzucił naukę na rzecz prac zleconych dla gazet, a po dwóch latach został dziennikarzem etatowym.
Jego pierwsza powieść została opublikowana, kiedy miał 24 lata. Od 1995 roku pracuje wyłącznie jako
pisarz. Do tej pory Kai napisał około 50 książek, niektóre dla dorosłych, inne
dla nastolatków. Jego powieści są mocno osadzone w realiach historycznych, a jednocześnie
nasycone wydarzeniami fantastycznymi.

[edytuj opis]

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Czasem - powiedziała - dwoje ludzi mija się, spogląda sobie przez chwilę w oczy i pozostaje tylko życzenie. Marzenie o tym, co mogłoby się wydarzyć. Odchodzą, z każdym krokiem dalej od siebie i od swoich snów."
Dodał: Miravelle Dodano: 11 II 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Jego pocałunek rozgrzewał ją, nawet w piwniczym zimnie chłodni. Mocno przytulali się do siebie, czuła zapach jego włosów, skóry i w mgnieniu oka była gotowa pójść z nim dokądkolwiek, daleko stąd, na drugi koniec świata. Wiedziała, że to kiczowate, ale właśnie tego potrzebowała. Największej, najbardziej lepkiej, najsłodszej porcji kiczu od czasów wynalezienia deseru. Mógł teraz spaść na nich deszcz płatków róż, a zza beczek mogła wyskoczyć grająca na skrzypcach Iole. Jutro było dość czasu na zgagę."
Dodał: Miravelle Dodano: 11 II 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0


"(...)Wiesz, ludzie kłamią, kiedy mówią, ze nic nie jest tak silne jak miłość. To jedno z największych i najpodlejszych kłamstw ma świecie. Miłość nie jest silna. Jest tak samo krucha, jak wszystko inne. I kiedy o nią nie dbamy, tłucze się jak szkło."
Dodał: Miravelle Dodano: 11 II 2015 (ponad 5 lat temu)
0 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

o.o ?????????
Dyskusja do książki "Przebudzenie Arkadii"
Gdy pierwszy raz zobaczyłam tę książkę w Matrasie, to pierwsze, co pomyślałam, było: kolejny erotyk a la Grey. Ale muszę przyznać, że opis brzmi ciekawie. Wiem, że nie wolno oceniać książek po okładce, ale okładka tej jest tak bardzo kusząca i po pro...
Dodał: Sanai Dodano: 10 IV 2014, 23:29:56 (ponad 5 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 3
Liczba głosów: 1

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: Artur
14 VII 2009 (ponad 10 lat temu)

Statystyki pisarza

18 książek w naszym katalogu
0 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają