Kup książkę [edytuj książkę]

Akademia Pennyroyal

"Akademia Pennyroyal szuka odważnych dziewcząt, które chcą zostać księżniczkami, i śmiałych chłopców, którzy chcą zostać rycerzami. Przybywajcie!"

W królestwie zjawia się bezimienna dziewczyna z lasu. Kim jest? I czy naprawdę niczego nie pamięta? Wstępuje do Akademii Pennyroyal, gdzie kadeci i kadetki szkolą się do walki ze smokami i wiedźmami.

Z nowym imieniem Evie od samego początku musi znosić surowy reżim treningów pod okiem sierżant Wróżki. Zyskuje tu przyjaciół, ale też wrogów.

Na drodze do poznania losów swojej rodziny Evie odkrywa moc ludzkiego współczucia, ale i mroczne tajniki magii. Gdy wiedźmy zaczną zagrażać jej nowemu światu, Evie pozna prawdę o wojnie między księżniczkami a wiedźmami, która ma o wiele bardziej osobisty charakter, niż kiedykolwiek mogłaby to sobie wyobrazić.

M. A. Larson mistrzowsko łączy przygodę, humor i magię, tworząc prawdziwy świat w baśniowych dekoracjach sugestywnie nawiązujących do twórczości braci Grimm.


Cykl Akademia Pennyroyal


1. Akademia Pennyroyal
2. Cienie kadetek

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 28 I 2016, 16:15:07 (ponad 5 lat temu)
0 0
"(...) Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w wir ciekawej przygody, w której nie brak odniesień do znanych nam z dzieciństwa baśni braci Grimm czy też podobieństw do bardziej współczesnych historii jak np tej o przygodach dzielnego młodego czarodzieja Harry’ego Pottera czy też „Akademii Dobra i Zła” Somana Chainaniego. Nie oznacza to jednak, że to, co stworzył Larson jest czymś wtórnym – wręcz przeciwnie. Rzeczywistość wykreowana przez autora należy do tych, które chętnie chce się poznać, zanurzyć w nich i przeżyć wraz z ich bohaterami wszystko to, co czeka na nich na kartach powieści. (...)"

Mówiąc krótko - polecam
Pełną recenzję znajdziecie na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/akademia-pennyroyal-m-a-larso...
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788365087225
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
28 XII 2015 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają