Kup książkę [edytuj książkę]

Noc i ciemność

Tytuł oryginalny: Endless Night

„Ujęła moje dłonie w swoje, stare i zwiędłe, po czym przyglądała im się przez chwilę w milczeniu. Raptem wypuściła je gwałtownie, niemal odepchnęła od siebie. Cofnęła się o krok i zawołała ostrym głosem:
- Wiesz, co masz zrobić? Zostaw Cygańskie Gniazdo w spokoju, bierz nogi za pas, teraz, zaraz, i niech twoja noga więcej tu nie postanie. (…) Bo czeka cię tu rozpacz, niebezpieczeństwo, zguba. Zgryzota, ciężka zgryzota. Zapomnij o tym miejscu. Ostrzegam cię”.

Michael Rogers ma dwadzieścia dwa lata, bujną wyobraźnię i wielkie, choć nie do końca sprecyzowane ambicje. Sam mówi o sobie, że chce „coś znaleźć”, i szuka tego czegoś, imając się różnych zajęć i przenosząc z miejsca na miejsce. Pewnego dnia dowiaduje się przypadkiem o wystawionej na sprzedaż posiadłości, nieco później, również przypadkiem, poznaje dziewczynę o imieniu Ellie. Już wie, o jakiej przyszłości marzyć i do czego dążyć. Ku jego zaskoczeniu owe marzenia się spełniają, lecz właśnie wtedy dochodzi do rzeczy strasznej, która przypomina mu o dawnej przepowiedni pewnej starej Cyganki…

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Człowiek nie dostrzega ważnych chwil w życiu, rozumie to dopiero wtedy, gdy jest już za późno."
Dodał: dona Dodano: 06 III 2011 (ponad 10 lat temu)
+4 0


"Jedną z najdziwniejszych spraw w życiu jest to, co sobie człowiek zapamiętuje. Chyba robi to wybiórczo. Jest w nim coś, co wybiera rzeczy, które on potem pamięta."
Dodał: dona Dodano: 06 III 2011 (ponad 10 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 X 2014, 12:23:31 (ponad 6 lat temu)
0 0
Powieść na początku była ciekawa, ale im dalej tym było nudniej. Dopiero morderstwo ożywiło trochę akcję, ale całe rozwiązanie nie było specjalnie zaskakujące. Nie jest to najlepsza powieść autorki, rozczarowałam się.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 1967
ISBN: 8370239811
Ocena: 4.89
Liczba głosów: 14
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
24 VIII 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają