Kup książkę [edytuj książkę]

Larwy lumpenproletariatu

Po przeczytaniu " Larw" robi nam się lżej na duszy. To, co tam opisane, nas nie dotyczy. Tak, znamy temat, ba, nawet tacy ludzie mieszkają w okolicy. Tak, to na pewno o nich! Ale nie o nas.

" Larwy" to debiut pisarski Anny Filipiak-Hasior. Swoje kilkuletnie spostrzeżenia i obserwacje wpisała w dzieje pewnej lokalnej społeczności, ale tej z marginesu społecznego. Główni bohaterowie powieści to rodzina gnieżdżąca się w mieszkaniu pewnego blokowiska. Grażyna, jej dorosły już syn, córka z zięciem i wnuk. Zabawnie, ale też w dosadny sposób zostało przedstawione zwykłe życie tych ludzi, ich problemy, niezaradność, namiętności. I potrzebę wyrwania się ze środowiska. Książka skierowana jest nie tylko do kobiet. Wprawdzie główna bohaterka Grażyna jest osobą kochliwą, ale jest to bardziej powieść obyczajowo społeczna niż romans. Ma zaskakujące wątki i zwroty akcji. Wartkie i pełne humoru dialogi czyta się jednym tchem. Oprócz scen z życia Grażyny, mamy również opisanych kilka innych wątków, wszystkie jednak w jakiś sposób determinują działanie kobiety. Opisane zdarzenia dzieją się na przestrzeni 11 lat. Naszą 47 letnią bohaterkę poznajemy dokładnie przez rok, aby spotkać ją ponownie po 10 latach. Książka dowcipnie i jednocześnie bezpruderyjnie ujmuje temat krawędzi patologii społecznej. w którym momencie to zjawisko już się zaczyna? Tytuł wywołuje często uczucie obrzydzenia, ale też takie emocje mogą nam towarzyszyć względem bohaterów, czytając tę powieść. Takie życie...


/Psychoskok/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Wychodzimy gdzieś? - spytała kobieta.
- Nie, dzisiaj tylko ja wychodzę na spotkanie w interesach. Ty złotko odpoczywaj, a najlepiej idź spać.- Marzena wydęła usta jak dziecko i nic nie odpowiedziała."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 16 XII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Dzwonek do drzwi wyrwał Grażynę z zamyślenia. Siedziała u siebie w pokoju i bezmyślnie patrzyła w telewizor. Niedziela, 11 przed południem, kto to może być?
- Jasiek, to chyba do ciebie, otwórz!
Zaspany Jasiek który od kilku minut snuł się po kuchni tylko w gatkach otworzył drzwi. W progu stało dwóch mężczyzn. Zmierzyli gołego chłopaka wzrokiem, następnie zapytali, czy tu mieszka Grażyna Ociepka? Jasiek kiwną głową.
- Chcielibyśmy z tą panią porozmawiać.
- Chwila, mamaaa! Do ciebieee!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 16 XII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"- Chyba tak. Bo widzisz, jego ta forsa to przy życiu trzyma. Mówię ci Grażyna, jak on źle wygląda. Ledwo gada. Męczy się po każdym słowie. Palcem kiwnąć nie może. Ale jak te pieniąchy zobaczył, to aż ta aparatura zaczęła tak pikać, że wpadli zaraz pielęgniarka z lekarzem. Udało mi się tylko upchać te reklamówki do szafki, aby był spokojny i musiałem wyjść."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 16 XII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7900-300-6
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
16 XII 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają