Kup książkę [edytuj książkę]

Zgwałcona

Antonina Gawełczyk to bohaterka najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej pt. ”Zgwałcona”. Dziewczyna rodzi się w Bytomiu, zaraz po wojnie. Dorasta w otoczeniu Polaków – Ślązaków, dlatego w pełni czuje się Polką i patriotką. Od najmłodszych lat pisze wiersze i marzy o studiowaniu polonistyki w ukochanym Krakowie. Ponadto, podczas ogłoszenia wyników wstępnych na studia, poznaje przystojnego studenta i przeżywa pierwszą romantyczną miłość. Wszystko się zmienia, kiedy pewnego wieczoru zostaje zgwałcona przez pijanego sąsiada. Zachodzi w ciążę i postanawia, że najlepszym rozwiązaniem będzie odebrać sobie życie. Odwodzi ją od tego ukochana nauczycielka – wychowawczyni z lat młodości. Pomaga jej w usunięciu ciąży i namawia na wyjazd za granicę, by tam rozpoczęła nowe życie i odzyskała równowagę psychiczną. Antonina wraz z matką i siostrą wyjeżdża więc do Niemiec. Nie mogąc porozumieć się jednak z najbliższymi, postanawia rozpocząć studia i osiada w Heidelbergu, gdzie rozpoczyna pracę dziennikarki, zachwycając się miastem, jego architekturą i klimatem. Kiedy wreszcie staje na nogi, godzi się z przeszłością, dotyka ją nowa tragedia – dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie. Znając przypadki raka w swojej rodzinie, nie wierzy w możliwość wyzdrowienia. I wówczas, gdy ogarnia ją rezygnacja, zachodzi w jej psychice i ciele przedziwny proces uzdrowienia. Najnowsza powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej pt. „Zgwałcona”, zmusza do zastanowienia się nad sensem istnienia, miłości, wiarą i własną tożsamością.
http://stefaniajagielnickakamieniecka.autorzy365.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Doszłam do wniosku, że tylko na Boga mogę teraz liczyć, że w nim cała moja nadzieja, nie w lekarzu, nie w operacji tylko w nim. Pogodziłam się z koniecznością śmierci i byłam spokojna, pewna, że on da mi coś więcej niż wyleczenie nowotworu i dalsze życie na tym marnym padole. Chciałam dobrze przygotować się do śmierci, przyjąć ją ze spokojem i niewzruszoną nadzieją. Okazało się, że na dnie mej duszy paliła się żywa wiara. Powróciły wspomnienia żarliwej religijności z czasów wczesnej młodości, mojego nabożeństwa do Matki Boskiej."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Odczuwałam ogromną ulgę, wszechogarniający spokój, kompletną obojętność wobec tego, co teraz będzie się działo. Było to niezrozumiałe, niesamowite. Jak gdyby dar życia był niczym w porównaniu z tym niewzruszonym, głębokim spokojem, który zyskałam.
Po przeżyciu koszmaru piekła, gdy znalazłam się znów na tej ziemi, odczułam spokój ducha przepełniony poczuciem stabilności, niezachwianej pewności, nieskończonego, wiecznie trwającego błogosławieństwa. Uwierzyłam, że nie zniweczy go moja śmierć, że moja świadomość będzie żyła wiecznie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Przez gwałt, nie sprawiało mi trudności unikanie pokus w mym rozwiązłym, owładniętym seksem środowisku atrakcyjnych mężczyzn. Zamykałam oczy, kiedy na ekranie telewizora lub kina pojawiała się para w łóżku, również w książkach omijałam opisy seksu, gdyż takie sceny wzbudzały we mnie obrzydzenie, a z upływem czasu zaczęły... rozśmieszać. Stwierdziłam też, że seks przedstawiany jest na ogół jako niszcząca siła, zawsze niemal prowadząca do nieszczęścia, chociaż wszyscy uganiają się za nim. Zawód miłosny z Rajmundem wywołał we mnie uraz psychiczny."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001330
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
13 I 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają