Kup książkę [edytuj książkę]

Miasto 44

Poruszająca opowieść o młodych, pełnych życia i namiętności ludziach, którzy stanęli przed najtrudniejszym egzaminem z życia. Historia powstańców warszawskich napisana na podstawie scenariusza filmu Jana Komasy. Bohaterowie Miasta 44 żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim. Udział w powstaniu to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Połączeni przyjaźnią, tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Są świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Otrzymują od losu krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Miasto 44 to doskonałe dopełnienie głośnego filmu, który w 70. rocznicę wybuchu powstania obejrzało na Stadionie Narodowym 10 tysięcy osób. W książce - równie przejmującej i wzruszającej, co jej ekranowy pierwowzór - rozwinięte zostały niektóre wcześniej niedopowiedziane wątki. Nie jest to historia prawdziwych osób, opisane postaci i wydarzenia zainspirowane zostały szlakiem bojowym słynnego Zgrupowania "Radosław". Jego członkowie walczyli na Woli, potem na Starówce, skąd ewakuowali się kanałami do Śródmieścia, aby zakończyć walkę na Czerniakowie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Coś jest z tą Polską nie tak, że niepodlewana krwią usycha. I z nami chyba też jest coś nie w porządku - ile jeszcze trzeba powstań, zanim nauczymy się inaczej myśleć i działać? Dlaczego potrafimy dla Polski bez sensu umierać, ale już żyć dla niej z sensem niekoniecznie?"
Dodał: Miravelle Dodano: 29 VI 2016 (ponad 2 lat temu)
0 0


"Szlagiery rządzą. Jak nie chryzantemy, to ostatnia niedziela. Tylko nie wiadomo, czy pożyjemy aż tak długo. Niedziela dopiero pojutrze."
Dodał: Miravelle Dodano: 29 VI 2016 (ponad 2 lat temu)
0 0


"Odział Stefana nie składał się ze szczęściarzy. (…) Idąc z przygotowaną do strzału bronią przez piwnicę zalaną wodą do wysokości piersi, przypominali wyruszającą na łowy watahę wilków.
Szli zabijać. Równie cisi, równie dzicy i równie niebezpieczni.
I równie żądni krwi."
Dodał: Miravelle Dodano: 29 VI 2016 (ponad 2 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: PWN
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7705-665-3
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
27 X 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają