Kup książkę [edytuj książkę]

Tęczowa Julenka

Bohaterką książeczki „Teczowa Julenka” jest dziewczynka spędzająca wakacje z mamą w domku w lesie. Ale Julenka nie jest zwyczajnym dzieckiem. Ze względu na swoją wrażliwość, potrafi zaprzyjaźnić się z mieszkańcami lasów, pól i Zagrody Pani Sąsiadki. Można powiedzieć, że te wszystkie miejsca są dla Julenki drugim domem, a ich mieszkańcy – rodziną. Wśród przyjaciół dziewczynki są też postaci, które żyją tylko w jej wyobraźni. Julenka opowiada mamie wszystkie swoje przygody, komentując je we właściwy sobie sposób. Każdą historię zaczyna od wyrażającego zachwyt Ach.
„Tęczowa Julenka“, to piękne historie o miłości i szacunku do otaczającego nas świata. Opowiadania zapewne spodobają się dzieciom, a dorosłym przypomną to, o czym często zapominają w zabieganej codzienności: że warto wierzyć w dobro i piękno…
http://urbaniakaldona.autorzy365.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Kim jest Tęczowa Julenka? Po prostu, jedną z dziewczynek, jakich wiele. Chociaż nie, jest troszeczkę inna - może dlatego, że spędzając lato w domu na wsi, ma bardzo wiele możliwości, aby zaprzyjaźnić się z mieszkańcami lasów, pól i Zagrody Pani Sąsiadki."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 27 V 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Błądziłam od dłuższego czasu. Właściwie znałam już wszystkie ścieżki, ale nie po raz pierwszy musiałam przyznać się sama przed sobą, że ten Las, niemal każdego dnia zmieniał swoje oblicze. Zawsze trafiałam tam, gdzie chciałam, lecz często na tę samą drogę musiałam poświęcić o wiele więcej czasu, niż w dniu następnym, tak jakby Las raz rozciągał się, raz kurczył, a niekiedy żartobliwie przekształcał ścieżki w urokliwe labirynty bez wyjścia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 27 V 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Właściwie miałam zająć się wykończeniem obrazu, wszystko czekało – rozłożona sztaluga, farby przysychały na palecie, lecz zamiast tego leżałam w hamaku rozwieszonym pomiędzy dwiema wiśniami i, zasłuchana w odgłosy Lasu, czekałam na Julenkę. Gdzieś z boku dochodziło łagodne gruchanie turkawki. Pliszki, błyskając żółtymi brzuszkami, śmigały między drzewami, a lekki wietrzyk wyczarowujący wśród liści monotonną kołysankę, rozleniwiał. Jeszcze parę chwil śledziłam ciemnobrązową wiewiórkę, ciekawską, acz ostrożną, uwijającą się wśród konarów orzecha. Jej skoki widziałam jakby w zwolnionym tempie, nierealne, coraz dalej..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 27 V 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001880
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
27 V 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają