Kup książkę [edytuj książkę]

Bajki z nutą grozy

Bajki autorstwa Maurycego Embe są czasem straszne, ale nie są horrorami. Są przeznaczone dla trochę starszych dzieci, które wyrosły już z opowiadań o króliczkach i krasnoludkach, ale nie czytają jeszcze bajek o magach i potworach - albo ich nie lubią. Są też bardzo klasyczne, nie znajdziecie więc w nich wielu wzmianek o tabletach, czy grach komputerowych. Z moich bajek dowiecie się rzeczy, o które pewnie nigdy nie pytaliście, mimo, że być może chcieliście - jak choćby: Czy krokodyl mógłby zostać listonoszem?, czy kogut mógłby latać?, czy pomidor jest smaczniejszy niż słodycze?, czy czystym sercem można cofnąć czas?, czy gdzieś wysoko jest kran, którym można zakręcić deszcz?
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tata zacisnął ręce na kierownicy. „To chyba wiatr złamał gałąź na tej starej lipie, która rosła przy bramie, a ta spadła nam na dach” – powiedziała niepewnie mama, próbując uspokoić płaczącą Joasię."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 XII 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Szedł wiele dni przez mokre pola i łąki, aż dotarł do ogromnego lasu. Las był mroczny i wilgotny. Tu i tam coś trzaskało, popiskiwało, coś wyło. Oj, nie czuł się Piotrek dobrze w tym lesie. Gdy minął wielki, stary dąb usłyszał, że ktoś go goni. Gdy się odwrócił, zobaczył brodatych ludzi w brzydkich kapeluszach, którzy coś do niego nieuprzejmie wykrzykiwali. Najwyraźniej chcieli mu zabrać plecak, a może też płaszcz i kalosze. Uciekał więc Piotrek co tchu. A zbóje ciągle za nim. Słabł już Piotrek, ale przypomniał sobie o czekoladowych ciasteczkach. Zjadł jedno w biegu i poczuł się zaraz szybki i silny niczym gepard. Wkrótce też zbóje przestali go gonić, tym bardziej, że ten pierwszy i największy zgubił w czasie pogoni swój kapelusz i bardzo się tym zmartwił."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 XII 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Chłopcu żal zrobiło się siwej staruszki i choć miał tylko jedną parasolkę (i to czarną z namalowanym piłkarzem) oddał parasolkę babuleńce. Oddając powiedział tak:
„Masz babciu. Mi i tak już jest niepotrzebna, bo mam kaptur.”
Ta zaś spytała:
„A coś taki smutny?”
„To przez ten deszcz – odpowiedział Piotrek – chciałbym, aby już przestał padać. Ale nie wiem jak to zrobić, mam dopiero 10 lat”."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 07 XII 2015 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7900-485-0
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
07 XII 2015 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają