Kup książkę [edytuj książkę]

Puzzle

„Puzzle” to książka niezwykła. To zaproszenie do odkrywania siebie, swoich uczuć, pragnień, potrzeb, marzeń. Nie jest to jednak książka prosta. To pamiętnik życia – przepełniony rodzinnymi i osobistymi tragediami najpierw małej dziewczynki, potem dorastającej nastolatki, w końcu dorosłej i dojrzałej kobiety, która cały czas walczy z demonami przeszłości. „Kiedyś sama chciałam naprawiać świat, ale gdy zrozumiałam, że naprawianie powinnam zacząć od siebie, mój świat przewrócił się do góry nogami” – wspomina Tori, bohaterka książki „Puzzle”. „Zbawianie świata” i wszystkich wokół, to domena DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików). Tak też przez wiele lat czyniła bohaterka. Chciała uzdrowić ojca, swoją rodzinę. Rzucała się w wir pomocy starszym sąsiadkom, by usłyszeć słowo pochwały, którego nie otrzymywała w domu. Wyszła za mąż za niedojrzałego emocjonalnie brutala, by po rozwodzie związać się z trzeźwiejącym alkoholikiem. Pomyślisz zapewne, dlaczego to robiła, skoro uciekała z domu pełnego przemocy i alkoholu? Uciec nie jest tak łatwo. Współuzależnienie jest jak niewidzialny sznur, którym jesteś przywiązany do swojego oprawcy. Jaką drogę przemierzyła Tori, by się z niego wyplątać i zacząć układać swoje życie na nowo, przeczytasz w jej wspomnieniach pt. „Puzzle”.
http://autorzy365.pl/ksiazka/3992/puzzle

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Każdy człowiek od chwili narodzin zaczyna układać swoje puzzle. Wielu do końca życia tylko ponownie dociska kawałki w przekonaniu, że znajdują się na właściwym miejscu. Do kresu dochodzą nieświadomi tego, co utracili. Inni, w chwili rozsypania się układanki rezygnują i umierają za życia, jeszcze inni zbierają kawałki na kupkę i zamykają się w swym małym świecie, nie dopuszczając do siebie nikogo. Żyją jak roboty, chorągiewki, podatne na każdy podmuch wiatru. Jeszcze inni zbierają się w sobie i zaczynają układać wszystko od nowa. Przyglądają się kawałeczkom układanki, a potem wyznaczają cel i podnoszą pierwszy element. Wtedy zaczyna rodzić się świadomość, że z chwilą podjęcia decyzji poprawnego ułożenia puzzli, trzeba będzie pożegnać się z tym, co znane, z układem, w którym funkcjonowało się do tej pory. Podjęcie takiej decyzji to ponowne narodziny, często bolesne. Ból będzie pojawiał się za każdym razem, kiedy kawałek układanki trafi na niewłaściwe miejsce."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Kiedy rozsypały się moje puzzle, zaczęłam układać je na nowo. W mojej mozaice znajdziesz uczucia, które zapewne są Ci znane. Może kiedyś przeżywałeś coś w podobny sposób? Może szukałeś recepty na ułożenie własnych puzzli?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Przyjrzyj się swoim puzzlom i nie bój się. Podnieś pierwszy kawałek. Zacznij żyć na nowo w zgodzie ze sobą i swoją wewnętrzną mądrością. TY jesteś wspaniałym człowiekiem i kiedy prawidłowo ułożysz układankę, przyjrzyj się jej dokładnie, a zobaczysz jaka jest piękna, barwna i pełna harmonii. Zobaczysz w niej samego siebie. Ta układanka to Ty, Twoje pragnienia, marzenia, dążenia, uczucia. Twoja szlachetność, dobroć, Twoje ciepło i postrzeganie świata. Jeśli zdecydujesz się podnieść pierwszy kawałek, możesz czuć ból i może tak się dziać za każdym razem, gdy będziesz popełniał błąd, a kiedy bezbłędnie będziesz ją składał - zobaczysz jak wiele harmonii zagości w Twoim życiu, ile wykrzeszesz z siebie uczuć, których wcześniej nie znałeś, ile dasz miłości i ciepła. Gdy skończysz układać, będziesz z siebie dumny i zobaczysz jak piękną układanką jesteś sam, jak piękną układanką jest otaczający Cię świat i ludzie. Kiedy poczujesz ból, podziel się nim z kimś, a będzie Ci łatwiej. Nie zamykaj się, poproś o pomoc."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 06 III 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001651
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
06 III 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają