Kup książkę [edytuj książkę]

Marzenie Jurka Nowaka

Wydarzenia z dzieciństwa i powstałe z ich przyczyny życiowe aspiracje zaprowadzają Jurka do jednego z angielskich uniwersytetów. Tam, jako fizyk, stara się kierować swoimi krokami tak, aby choć trochę przybliżyć się do urzeczywistnienia swojej obsesji. Zarówno tragedia, której doświadczył za młodu, jak i książki, których naczytał się potem, pozostawiają na nim silne piętno. Młody naukowiec stara się ze wszech stron ułożyć sobie życie na Wyspach, ale z powodu zjadliwego donosu, traci swoją posadę, a zaraz potem – kobietę. Odczuwalna okazuje się dla niego tylko to pierwsze rozstanie, bowiem podcina mu ono skrzydła w kwestii odnalezienia odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jurek wraca więc do kraju, a dokładniej, do małej, rodzinnej miejscowości, gdzie – wbrew wszelkim pozorom – drogą szeregu przypadków odnajduje tajemniczy dom w lesie, który, niemalże jak na srebrnej tacy, oferuje mu rozwiązanie dla dręczącego go od lat problemu. Nic nie jest proste, bowiem ten dom nie jest jedyną, mającą wpływ na losy Jurka i jego najbliższych, tajemnicą niepozornej, skromnej miejscowości. Wraz z tym sekretem, wypłynąć na wierzch może coś, co sprawi, że Jurek będzie musiał dokonać poważne zmiany na liście dotychczasowych życiowych priorytetów. Bowiem jeśli jest coś ważniejszego od przeszłości, to jest to przyszłość.
http://autorzy365.pl/ksiazka/3281/marzenie-jurka-nowaka

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wyszło jednak na to, że Ala nie wiedziała prawdy o swoim ojcu. Nie powiedział jej o tym. Tak po prostu. I nie dowiedziała się od innych. Widocznie ludzie nie rozpowiadali o tym swoim dzieciom i moje pokolenie nie ma już pojęcia o tym, że śledczy jest ich sąsiadem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 03 XII 2013 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Dlatego, że dopuszczasz możliwość istnienia Boga, dlatego, że poszukujesz odpowiedzi i dlatego, że, koniec końców, kierujesz się zasadami moralności zbliżonymi do dekalogu…"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 03 XII 2013 (ponad 4 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379001279
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
03 XII 2013 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają