Kup książkę [edytuj książkę]

Pępowina

Może jest tak, że wyobcowanie rodziców zagnieżdża się w dziecku, że czyni je obcym dla samego siebie i całego świata. Tak jak było kiedyś z moją matką i jak zawsze będzie z moją córką.

Jak duży mamy wpływ na swoje życie? Czy sami siebie stwarzamy, czy może nasz los jest już z góry przesądzony? "Pępowina" to przejmująca powieść wybitnej szwedzkiej pisarki opowiadająca o ciemnej stronie macierzyństwa.

Arvika, małe szwedzkie miasteczko. Trwa jesienny sztorm, deszcz pada bezustannie i zanosi się na powódź. Grupa mieszkańców znajduje schronienie w położonej na obrzeżach miasta restauracji należącej do Minny. Z czasem aż trudno uwierzyć, że to przypadek ułożył listę przerażonych gości... Uwięzieni w restauracji przez szalejący żywioł, z godziny na godzinę coraz bardziej rozpaczliwie wypatrują ratunku. Stres zaczyna wyzwalać skrajne emocje, uwalnia demony przeszłości, na jaw wychodzą coraz mroczniejsze tajemnice...

W swojej poruszającej powieści Axelsson pokazuje, jak głęboko potrafią tkwić rany zadane w dzieciństwie. Nie chcąc powtarzać błędów rodziców, niektóre matki wychowują swoje dzieci dokładnie na odwrót niż same były wychowywane - czym wyrządzają im jeszcze większą krzywdę. Opowiedziana w "Pępowinie" historia stanowi dowód na to, że nadmiar miłości może mieć równie katastrofalne skutki jak jej brak.

Majgull Axelsson (ur. 1947) - szwedzka pisarka i dziennikarka. Jest autorką bestsellerowych powieści, książek publicystycznych, licznych felietonów i reportaży. Pracowała też jako rzecznik przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szwecji. Jej wydana w 1994 roku debiutancka powieść "Droga do piekła" uhonorowana została Nagrodą Moi Martinson i odniosła międzynarodowy sukces. Za opublikowaną trzy lata później "Kwietniową czarownicę" Axelsson otrzymała najważniejszą szwedzką nagrodę literacką Augustpriset.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7747-836-3
Ocena: 4.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
27 IV 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają