Kup książkę [edytuj książkę]

Lawina

Książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem portalu TuWrocław

http://www.tuwroclaw.com/wywiady,wroclaw-miasto-tajemnic-zag...

Jest wczesna jesień 1948 roku. W tym czasie Polska tkwi głęboko w mrokach stalinizmu, usiłując wygrzebać się z powojennej ruiny i wszechobecnej nędzy, a świat pogrąża się w zimnej wojnie. Z więzienia wychodzi, po trzech latach odbywania kary, były partyzant Konfederacji Tatrzańskiej i Armii Krajowej chirurg, Jędrek Madej. Otrzymuje skierowanie do pracy w szpitalu w Kowarach, na Dolnym Śląsku. Jego marzenia o nowym, choć w miarę normalnym życiu, szybko legną w gruzach. Każdego dnia, z wolna dociera do jego świadomości straszna prawda, w jakim świecie przyszło mu żyć. Przez przypadek wchodzi w posiadanie tajemniczych fotografii. Na jednej z nich znajduje się dziwny znak – dwa ogniwa łańcucha. Kierując się informacjami z pozostałych fotografii poszukuje miejsca, gdzie wyryto ten znak i co za nim się kryje. Usiłuje poukładać sobie życie osobiste i uczuciowe, co okazuje się niezmiernie trudne do zrealizowania.

Na swojej drodze spotyka przyjaciela, leśniczego Kujawę, również z partyzancką przeszłością, na którego pomoc może liczyć w każdych okolicznościach i który nie zawaha się przed największym poświęceniem, aby ratować przyjaciela. Przeciwko sobie ma oficera KBW, pana życia i śmierci, wszechwładnego porucznika Jenota. Walka między nimi toczy się nie tylko na polu ideologicznym, ale także o serce pięknej dziewczyny. To walka na śmierć i życie. Tytułowa Lawina to pseudonim Madeja z czasów wojny, ale ta prawdziwa, śnieżna, gdy zejdzie w Białym Jarze, wywrze ogromny wpływ na jego los. Będzie musiał postawić na jedną kartę życie swoje, swojej ukochanej i tajemnicę dwóch ogniw łańcucha. Jeżeli plan się nie powiedzie wszyscy zapłacą najwyższą stawkę. Powieść ukazała się w formie elektronicznej i jako wersja drukowana - selkar.pl
http://www.ebooki123.pl/lawina_p151

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Położył dłoń na jej kolanie i powoli wsunął głęboko, pomiędzy jej uda. Gładził pieszczotliwie ich delikatną, ciepłą i miękką skórę. Pod koniuszkami palców poczuł jedwabistą i wilgotną kępkę włosów. Łakomie zanurzył w nią zgłodniałe palce. Zamruczała i rozsunęła szeroko nogi. Gwałtowne walenie pięściami w drzwi było niczym kubeł lodowatej wody. Zerwali się obydwoje na nogi i Madej błyskawicznie dopadł klamki.
- Wojsko przywiozło rannego! – rozhisteryzowanym głosem informowała siostra Bożena – Wiozą go na operacyjną!
Madej spojrzał na nią jak na zjawę z obcego świata."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 25 III 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Nie opanował się i zapuścił wzrok w ciemność między nimi. Gdy zauważył, że pod fartuchem nie miała majtek, poczuł jak gwałtownie narasta w nim podniecenie. Było przyjemne. Rozlewało się ciepłem po całym ciele, wypełniało wszystkie zakamarki ciała. Delikatnym dreszczem przebiegło po karku, rozparło się w nogawce spodni. Wiedział, że powinien wstać i wyjść do kuchni pod byle pretekstem, ale nie zrobił tego"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 25 III 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"- Aha – bąknęła obojętnie. - Powiedz, czy już zadomowiłeś się w Kowarach? Masz już kogoś? – zmieniła temat i drugą, bosą stopę oparła na jego kolanie. Lekko, może na kilka centymetrów, rozchyliła uda."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 25 III 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-030-2
Ocena: 5.75
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
25 III 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają