Kup książkę [edytuj książkę]

Mroczne Intrygi. Władca Cieni

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?

Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.

Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?

Ich jedyną nadzieją jest Czarna Księga Umarłych, magiczny wolumin o ogromnej mocy. Wszyscy chcą ją dostać, ale tylko Blackthornowie są w stanie ją odnaleźć. Emma, jej najlepsza przyjaciółka Cristina oraz Mark i Julian Blackthornowie przybywają do Faerie – gdzie hulaszcze zabawy skrywają krwawe zagrożenie i żadnej obietnicy nie można ufać – by tam zawrzeć mroczny pakt z królową Jasnego Dworu. Tymczasem narastające napięcie między Nocnymi Łowcami i Podziemnymi doprowadziło do wyłonienia Kohorty, grupy ekstremistów wśród Nocnych Łowców, którzy domagają się wprowadzenia obowiązku rejestracji Podziemnych i „niewygodnych” Nefilim. Zrobią wszystko, co w ich mocy, by ujawnić tajemnice Juliana i przejąć władzę nad Instytutem w Los Angeles.

Kiedy Podziemni zwracają się przeciw Clave, pojawia się nowa groźba w postaci Władcy Cieni – króla Ciemnego Dworu, który wysyła swoich najlepszych wojowników z zadaniem wymordowania wszystkich, w których żyłach płynie krew Blackthornów, i przechwycenia Czarnej Księgi. Gdy mordercza pętla zaciska się wokół Juliana, ten opracowuje ryzykowny plan ratunkowy. Jego powodzenie zależy od współpracy z nieprzewidywalnym nieprzyjacielem. Sukces może jednak mieć swoją cenę, której ani on, ani Emma nawet sobie nie wyobrażają; krwawy rachunek, który – być może – przyjdzie zapłacić wszystkim, których kochają.


Seria Mroczne intrygi:

1. Pani Noc
2. Władca Cieni
3. Królowa Mroku i Powietrza

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"To wlasnie milosc, synu cierni. Przyjmujemy najokrutnieksze ciosy, a kiedy zaczynamy od nich krwawic, szeptem za nie dziekujemy."
Dodał: darklife91 Dodano: 14 X 2017 (ponad 2 lat temu)
+1 0


"Bohaterami nie zawsze sa ci, ktorzy wygrywaja. Czasami sa nimi ci, ktorzy przegrywaja, ale nie poddaja sie i nadal walcza. To wlasnie czyni ich bohaterami."
Dodał: darklife91 Dodano: 14 X 2017 (ponad 2 lat temu)
+1 0


"-(...) dlaczego w ogole pomyslalam, ze moge mu zaufac?
-Dlatego, ze chcialas mu zaufac-wyjasnila Emma- Znasz go od dawna, Tino, a to nie jest bez znaczenia. Kiedy ktos przez tyle lat stanowo czesc twojego zycia, usuniecie go przypomina odciecie korzeni zywej roslinie."
Dodał: darklife91 Dodano: 14 X 2017 (ponad 2 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MAG
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7480-875-0
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Alia
04 III 2013 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają