Kup książkę [edytuj książkę]

Piekło Gabriela

Fascynująca, wciągająca opowieść o próbie ucieczki przed demonami dręczącymi człowieka, który, folgując swoim żądzom i realizując wymyślne fantazje seksualne, jednocześnie w głębi duszy pragnie wybaczenia i prawdziwej miłości.

Profesor Gabriel Emerson, cieszący się sławą i poważaniem ekspert od twórczości Dantego, prowadzi podwójne życie: za dnia jest ustatkowanym, szacownym uczonym, zgłębiającym tajniki utworów włoskiego mistrza, nocami oddaje się wyuzdanym przyjemnościom, poszukując rozkoszy wszędzie, gdzie można ją znaleźć. Jednocześnie w jego duszy trwa zacięta walka między jasnymi i mrocznymi cechami jego charakteru; pamiętając o swojej niechlubnej przeszłości i zdając sobie sprawę z niemoralnego postępowania w teraźniejszości, profesor popada w coraz głębszą frustrację, lęka się bowiem, że szansa na zbawienie jego grzesznej duszy oddala się z każdym dniem.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w jego życiu pojawia się słodka i niewinna Julia Mitchell. Zafascynowana dystyngowanym profesorem studentka, uczęszcza pilnie na jego wykłady, ale los sprawia, że pewnego dnia ich wzajemne relacje przenoszą się na inny, znacznie bardziej intymny, poziom. Sytuację komplikuje fakt, że Julia i Gabriel zetknęli się już wcześniej, przed wielu laty; tamto spotkanie, pozornie nieistotne i mało znaczące, okazuje się punktem zwrotnym w życiu obojga. Teraz, kiedy ich drogi ponownie się przecięły, rozpoczyna się nierówna gra, w której dzika namiętność i mroczne pożądanie muszą się zmierzyć z dziewczęcą naiwnością i szczerą, choć starannie skrywaną, miłością.

Trylogia Piekło Gabriela:


1. Piekło Gabriela
2. Ekstaza Gabriela
3. Pokuta Gabriela

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Julia dumała, ile bólu jest w stanie znieść ludzka dusza – jej dusza – a mimo to nie stracić
radości życia i nie zgnuśnieć…"
Dodał: przecineczeknh Dodano: 13 IV 2013 (ponad 6 lat temu)
+3 0


"Moim zdaniem, jeżeli zależy ci na kimś na tyle, żeby uprawiać z nim seks, to trzeba tego kogoś również szanować i nie traktować podmiotowo. Powinno się być odpowiedzialnym, ostrożnym i nigdy nie należy krzywdzić tej drugiej osoby. Nawet jeżeli jest wystarczająco pokręcona, żeby o to błagać."
Dodał: annie28 Dodano: 05 X 2014 (ponad 5 lat temu)
+2 0


"Julia była uosobieniem dobroci. To ona sprawia, że nie mówimy wszystkiego bojąc się skrzywdzić innych i czekamy na najwłaściwszą chwilę dokonując najlepszego wyboru."
Dodał: przecineczeknh Dodano: 11 VII 2013 (ponad 6 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Akurat
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788377583128
Ocena: 4.86
Liczba głosów: 18
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: angela12423
20 II 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają