Kup książkę [edytuj książkę]

Ciemniejsza strona Greya

Drugi tom powieści, o której mówią wszyscy !

Romantyczna, zabawna, głęboko poruszająca i całkowicie uzależniająca powieść pełna erotycznego napięcia!


Trylogii, która rozpętała światowe szaleństwo!
Trylogii okupującej nieprzerwanie trzy pierwsze miejsca na prestiżowej liście magazynu „The New York Times”!

Bestsellerowa powieść, której sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach, a w Wielkiej Brytanii rozeszła się w nakładzie 100 000 egzemplarzy w zaledwie 7 dni od premiery!

Światowy hit, do którego prawa natychmiast zakupiło studio produkcyjne Universal Pictures, na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszechczasów!


Z cyklu 50 odcieni:

1. Pięćdziesiąt twarzy Greya
2. Ciemniejsza strona Greya
3. Nowe oblicze Greya

Uzupełnienia

Grey
Mroczniej

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Odwaga winna iść w parze z rozwaga."
Dodał: kamila Dodano: 16 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+5 0


"O kurwa... Christian Uległy."
Dodał: kasienka1230 Dodano: 06 VI 2013 (ponad 8 lat temu)
+5 -1


"Siedzę i szczerzę się do monitora jak jakaś idiotka."
Dodał: Lidka1987 Dodano: 14 VI 2013 (ponad 8 lat temu)
+4 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Moi Drodzy, Opinii tyle, ile czytelników. Już wiele książek napisano w ten sposób, a już na pewno niejedna ma podobny scenariusz. Christian Grey. Oczywiście grecki bóg, oczywiście milioner z willą w centrum amerykańskiej metropolii. Poznaje on naj...
Dodano: 03 IV 2013, 14:08:36 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 XI 2013, 11:46:18 (ponad 7 lat temu)
+4 0
Nie sądziłam, że autorce uda się mnie rozczarować, skoro po pierwszej części moje wymagania były minimalne.
Mam wrażenie, że druga część trylogii to właściwie to samo co pierwsza, ale w jeszcze gorszym wydaniu.
Niestety po raz kolejny zostałam zasypana tymi samymi słowami połączonymi byle jak. Kiedy widzę znów wyrażenia typu: "moja wewnętrzna bogini", albo "moja podświadomość", mdli mnie. Ile razy można pisać to samo? Ciągle powtarzane są "o rany", "o mamusiu" i inne teksty, które skutecznie niszczą zawiązki erotycznego nastroju. O ile pierwszą część przeczytałam dość szybko i (pomimo licznych błędów) atmosfera trochę mi się udzieliła, to tutaj raczej wymęczyłam tę książkę. Naprawdę chciałam przeczytać coś lekkiego, może nieco głupawego i romantycznego, ale to jest durne aż do przesady. Wiele razy miałam wrażenie, że to co mówią bohaterowie nie jest adekwatne do sytuacji, że czymś się przejmują nieproporcjonalnie za bardzo lub za mało.
Rozumiem - seks się sprzedaje. Ale dlaczego to musi być w wersji obrażającej inteligencję czytelnika?
Miałam ochotę wypisać wszystkie błędy i liczne powtórzenia autorki (ktoś to chyba nawet dobrze opisał na "Lubimy czytać"), ale w sumie szkoda na to czasu.

Po raz kolejny cieszę się, że nie wydałam ani grosza na ten bełkot.
Kiedy widzę, że internauci dają tej książce wysokie oceny, chce mi się prawie płakać.
Oceniam książkę na: 2.5
Dodano: 28 XI 2013, 18:42:08 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Trochę trudno jest mi ocenić drugi tom, bo jednocześnie jest dla mnie trochę leszy od pierwszego, a zarazem gorszy. Niemniej "Ciemniejsza strona Greya" jest bardzo przesłodzona, aż do bólu - myślałam, że już umrę z tej słodkości.
Podoba mi się natomiast, to że jest trochę mniej tego seksu, a trochę więcej o tym życiu - szczególnie Greya, jego przeszłości, demonach, uczuciach.
Książka jest obszerna i to jest trochę przerost formy nad treścią, bo "jedno i to samo" może się ciągnąć rozdziałami. Bywa to nużące.
Taki zwrotem od ogarniającej mnie senności było zaginięcie Christiana. Szkoda tylko, że na czas tylko na 3 strony. Autorka mogła potrzymać czytelnika dłużej w niepewności.
Nigdy nie byłam i nie będę fankom tego typu powieści, ale czytelnikowi, który lubi romanse, trochę erotyki i perwersyjnego seksu jak najbardziej polecam.
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 12 XII 2013, 18:52:29 (ponad 7 lat temu)
0 0
Czytając tę książkę zawiodłam się jeszcze bardziej niż na pierwszej. Przeczytałam drugą z nadzieją, że może autorka postanowi dodać trochę więcej innych wątków oprócz "mam na niego tak wielką ochotę" i "nie mogę bez niego żyć". Niestety, przeliczyłam się. Tak jak już wiele osób wspomniało książka jest dla tzw. spragnionych życia seksualnego nastolatek. Nie twierdzę też, że to najgorsza książka jaką czytałam. Jest lekka więc dobra by przeczytać przed snem albo pobudzić trochę wyobraźnię xd ale na pewno nie nadaje się do tego, by szukać w niej jakiegoś "drugiego dna"
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7508-595-2
Ocena: 4.42
Liczba głosów: 214
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: girl995
19 VIII 2012 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają