Kup książkę [edytuj książkę]

Paweł Zieliński

Edukacyjny wymiar badań naukowych nad relaksacją i teorii relaksacyjnych. Pedagogiczne i psychologiczne odniesienia do relaksacji w pracach znanych badaczy i jej obecność w polskiej teorii i praktyce pedagogicznej. Metody, techniki oraz systemy relaksacyjny w praktyce pedagogicznej.
"Autor podkreśla, że relaksację traktuje nie tylko jako metodę osiągania stanu odprężenia psychofizycznego, ale również jako - specyficzny stan świadomości człowieka, inny niż powszechnie występujący stan napięcia i pobudzenia, czyli stan życia w stresie. […] Rozprawa jest dogłębną monografią, dotyczącą całokształtu niezwykle złożonej, wieloaspektowej i wielowątkowej problematyki relaksacji, o wymiarze wybitnie multidyscyplinarnym. Autor wykonał ogrom pracy, wykazał niezwykłą rzetelność i erudycję w podjętym temacie, doskonałą znajomość dzieł najbardziej wyrazistych uczonych, których twórczość wiąże się z problematyką relaksacji oraz bardzo obszernej literatury krajowej i zagranicznej dotyczącej tej problematyki. Wniósł również poważny twórczy i oryginalny wkład w badania nad teorią i praktyką relaksacyjną w edukacji. Na podkreślenie zasługuje społeczno-moralne i humanitarne znaczenie dzieła. Pod względem merytorycznym, metodologicznym oraz formalnym praca zasługuje na wysoką ocenę".
Prof. Zw. Dr hab. Andrzej Szyszko-Bohusz

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: AniaZiel
22 XI 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają