Kup książkę [edytuj książkę]

Rzeźnik

Mięso wołowe, które leżało przede mną, to było ciało jakiegoś przeżuwacza stojącego gdzieś na łące, tylko że opuściła je krew, rzeka, która tak szybko daje i odbiera życie, a z której pozostało tu już tylko kilka kropel perlących się na białym papierze. Rzeźnik, który mówił o seksie przez całe dnie, był z takiego samego ciała, ale jego ciało było ciepłe, gdzieniegdzie jędrne, gdzieniegdzie miękkie. Rzeźnik także miał swoje lepsze i gorsze strony, wymagające, takie, które paliły się do tego, by przekształcić się w mięso. Moje ciało też było samo, a ja czułam pożar ogarniający moje krocze, kiedy słuchałam słów rzeźnika...

Piękno jest w pragnieniu, w rozkoszy, w zgodzie ciała i słowa. Niestety! Czy to z braku tego, co zakazane, czy z braku tajemniczości, czy może niedopowiedzeń współczesna literatura popada w zimny, doświadczalnie kliniczny obraz rzeczy, zimny, czytaj sprośny, wulgarny, napisany językiem ubogim, wręcz anemicznym. To nie jest ostry erotyzm to zwyczajne porno. Zbyt często zapominamy, że prawdziwy erotyzm jest sztuką. Pamięta o tym doskonale Alina Reyes, co widać w jej powieściach od otoczonego aurą skandalu debiutanckiego Rzeźnika aż po ostatnią książkę Le carnet de Rose.
Patrick Besson

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"...pieprzę ziemię, dziwkę, która nie chce mnie kochać, mnie - człowieka, mnie - kobiety, ciała i krwi, porodami rozdartego brzucha, śmiertelnego mięsa do wzięcia."
Dodał: Blumka Dodano: 12 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Morze pieniło się, onanizując o piasek, dążyło do szczytu rozkoszy."
Dodał: Blumka Dodano: 12 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Wolałabym szare niebo, w którym kryje się nadzieja, albo drżące drzewa wyciągające swe ramiona jak wróżki, wolałabym kapryśne marzenia senne unoszone w trawę i owiane wiatrem, chciałabym, byy moje uda poczuły nieokiełznany podmuch milionów męskich oddechów na całej ziemi, chciałabym, patrz, patrz, czego chcę..."
Dodał: Blumka Dodano: 12 XI 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Rok wydania: 2007
ISBN: 83-7298-373-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: vaanilka
14 I 2012 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają