Kup książkę [edytuj książkę]

Wyznania Gejszy

Info
Tyt. oryginalny: Memoirs of Geisha
Tłumaczenie: Witold Nowakowski

Stron: 459

Opis:
Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów - to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, bogaty wiedzą historyczną i obyczajową. Filmową adaptację książki, fenomenu wydawniczego ostatnich lat, przygotowuje Steven Spielberg.
Oczami Sayuri śledzimy jej edukację jako gejszy: naukę tańca, muzyki, noszenia kimona, sztuki nakładania makijażu i układania włosów, nalewania sake. Obserwujemy niezwykły świat, gdzie dziewictwo dziewczyny jest towarem sprzedawanym na licytacji temu, kto zaoferuje najwięcej; świat, w którym kobiety są szkolone w sztuce uwodzenia bogatych i wpływowych mężczyzn, a miłość uchodzi za iluzję.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Być lubianą nie znaczy, że ma się przyjaciół."
Dodał: wegg Dodano: 28 VI 2009 (ponad 11 lat temu)
+18 0


"Nawet kamień pęka po długotrwałym deszczu."
Dodał: Zafrina Dodano: 07 VI 2010 (ponad 10 lat temu)
+6 0


"Smutek to najdziwniejsze z uczuć; czyni nas bezradnymi. Jest jak okno otwarte wbrew naszej woli - przy nim można wyłącznie dygotać z zimna. Z czasem jednak otwiera się rzadziej i rzadziej, aż wreszcie całkowicie stapia się z murem."
Dodał: Zafrina Dodano: 09 VI 2010 (ponad 10 lat temu)
+5 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Muszę przyznać że ekranizacja tej powieści jest naprawdę piękna ale nie tak poruszająca jak sama książka. A co wy o tym myślicie??
Dodano: 08 VIII 2011, 11:03:42 (ponad 9 lat temu)
Książka bardzo mi się podobała. Była moim wprowadzeniem do znajomości Kraju Kwitnącej Wiśni. Co prawda nie ukazała wszystkiego o gejszach, ale jako powieść moim zdaniem spisała się znakomicie. Jest to na pewno jedno z dzieł do których będę ciągle wra...
Dodano: 14 VI 2011, 09:13:57 (ponad 9 lat temu)
słyszałam że dziewczyna (kobieta), o której jest ta książka nie była zbytnio zadowolona jej wydaniem. Ponoć powieść nie oddaje całej prawdy itp. Wiecie coś na ten temat?
Dodano: 10 VI 2011, 09:27:19 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 20:15:30 (ponad 8 lat temu)
0 0
Bardzo cenię sobie tą książkę. Nie żałuję czasu, który jej poświęciłam.
Cenię "Wyznania gejszy" za to, że mogłam sobie przybliżyć wiedzę o kulturze Japonii, zawsze mnie intrygowała, dziwiła, ciekawiła.
Główna bohaterka, choć jest postacią fikcyjną to wydawała mi się bardzo bliska i realna.
Dodatkowo narracja, była prowadzona w bardzo dobry i płynny sposób, co spowodowało, że wydarzenia mnie wciągnęły, miałam wrażenie, jakbym była ich częścią, choć w żaden sposób nie miałam na nie wpływu.
Gorąco polecam tą książkę. Warto poświęcić trochę czasu. Czasami kiedy czytam książkę z dużym sukcesem na koncie czasami nie mogę zrozumieć tego fenomenu. "Wyznania Gejszy" należą do tych nielicznych powieści, które na sukces sobie w pełni zasłużyły.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 28 II 2012, 10:09:43 (ponad 8 lat temu)
0 0
Nie widziałam ekranizacji.Książka bardzo mi się podobała ze względu na opisy różnych ceremoniałów, takich jak fryzury,kimona,makijaże,parzenie herbaty.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2005
ISBN: 8373594264
Ocena: 5.22
Liczba głosów: 145
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
16 II 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają