Kup książkę [edytuj książkę]

Dziedzictwo. Tom 2

Info:

tyt. orygin.: Inheritance
Wymiary: 13.5 x 20.5 cm
Tłum: Paulina Braiter
Ilość str.: 496

cykl: Dziedzictwo
tom 4.2

Opis:

„Do niedawna, Eragon, Smoczy jeździec, był biednym synem farmera, a jego smoczyca Saphira, jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Długie miesiące treningów i bitew przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale także wielkie straty. Mimo to, najważniejsza bitwa ciągle przed nimi: czeka ich ostateczna rozgrywka z Galbatoriksem. Kiedy to już nastąpi, będą musieli być wystarczająco silni, aby go pokonać. Bo jeśli nie oni, nikt nie podoła temu zadaniu. Nie będzie też drugiej szansy. Smok i jego jeździec zaszli dalej niż ktokolwiek mógł przypuszczać, ale czy uda się im obalić złego króla i przywrócić sprawiedliwość w Alagaësii. I jeśli nawet, to za jaką cenę? Nadzwyczajne uwieńczenie bestsellerowego cyklu Dziedzictwo. Najbardziej oczekiwana książka roku.”

Premiera: 25 styczeń 2012

Z cyklu:

1. Eragon
2. Najstarszy
3. Brisingr
4.1. Dziedzictwo: Tom 1
4.2. Dziedzictwo: Tom 2

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Musisz walczyć, inaczej utracisz wszystko, czym jesteś."
Dodał: Rivienna Dodano: 29 I 2012 (ponad 6 lat temu)
+7 0


"Musisz zadecydować, czy chcesz zaryzykować życie po to, by siebie ocalić."
Dodał: Rivienna Dodano: 29 I 2012 (ponad 6 lat temu)
+5 0


"Każda łamigłówka ma rozwiązanie, a każdy człowiek jakąś słabość."
Dodał: Rivienna Dodano: 29 I 2012 (ponad 6 lat temu)
+4 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Jeśli już przeczytaliście tom 2 i poznaliście zakończenie historii Eragona i Saphiry, podzielcie się wrażeniami. Podobało się wam, coś was zaskoczyło, zawiodło, czujecie niedosyt?
Dodano: 27 I 2012, 20:49:07 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 IX 2012, 18:21:17 (ponad 6 lat temu)
+2 0
Niestety, nie mogę się zgodzić z przedmówcą. Eragon miał wiele do zaoferowania - od niebanalnego pomysłu z umysłami smoczych jeźdźców i smoków, przez wielką, walczącą o przetrwanie w swoim świecie krainę, aż po niesamowity, godny pozazdroszczenia pomysł na władanie magią. Miał wszystko, czego trzeba, aby stać się "nową marką" w postmodernistycznym świecie, gdzie większość książek stanowi tylko odwzorowywanie i mieszanie konwencji tworząc nowy, niczym nie różniący się od innych świat. Tej części chwały nie można Paoliniemu odmówić. Jednakże zakończenie autor zdławił niemiłosiernie. Eragon Cieniobójca jako nowy mistrz Smoczych Jeźdźców, jego niedoszła dziewczyna jako Królowa Elfów, a wszystko zakończone schematem "i żyli długo i szczęśliwie"? Proszę, to wszystko było najgorszym zakończeniem, jakie mógłbym sobie wyobrazić. Mnie Eragon zachwycał, mimo niektórych "prostych" scenek, była to wspaniała książka. Niestety, zakończenie jest jej wielkim minusem.
Tak, czy owak, czekam na dalsze książki Paoliniego i mam nadzieję, że autor nie popełni drugi raz błędu "Eragona".
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 22 V 2015, 00:52:21 (ponad 3 lat temu)
0 0
Ostatnia część zaczęła się dobrze, było ciekawie, akcja była dynamiczna. Druga połowa powieści znacznie się różni, jest trochę rozlazła, nie w niej akcji, bohaterowie kończą swoje sprawy i planują dalszą przyszłość. Było to ciekawe, ale w dużym stopniu nużące. Cała saga już za mną, myślę że do już do niej nie wrócę. Podsumowując jest pełna wad, ale i zalet. Jednak przede wszystkim nie brakuje to przygód i fantastycznych postaci. Mimo gorszych momentów, ciepło będę wspominać przygody Eragona i Saphiry. Polecam młodszym ode mnie czytelników, lubiącym powieści przygodowe i fantasy.
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 09 III 2012, 17:36:26 (ponad 6 lat temu)
0 0
To jest niesamowite! Nie spodziewałam się takiego końca, normalnie poryczę się...
Wspaniała książka, z jednej strony człowiek zachwyca się bohaterem a z drugiej przeklina jego głupotę bop jest zły że tak się potoczyły sprawy. Nie ma łatwych rozwiązań. Eragon się zmienia i w końcu dostrzega całego siebie. Jego potęga jest też jego przekleństwem, nie ma do końca happy and'u Niesamowite!
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7480-229-1
Ocena: 4.91
Liczba głosów: 64
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
26 XII 2011 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają