Kup książkę [edytuj książkę]

Drzwi do piekła

Najbardziej skandalizująca powieść Marii Nurowskiej!


Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym odnajdziesz miłość.Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. A potem zadzwoniła na policję. Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie, trafiła do więzienia dla kobiet. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...Najnowsza powieść Marii Nurowskiej, historia o niebezpiecznej miłości, opowiada o najciemniejszych stronach kobiecej duszy. Zaledwie jeden krok dzieli Darię od zakochania do małżeństwa, od wyzwania do zdrady, od zaufania do kłamstwa, od poczucia władzy do zniewolenia. Najdłuższa droga, jaka ją czeka, droga przez piekło, prowadzi do wolności i zaakceptowania samej siebie.

Kolejna część opowieści o Darii - Dom na krawędzi - ukaże się w październiku.”Materiały do tej powieści zebrałam wiele lat temu w więzieniu dla kobiet w Krzywańcu, gdzie siedziały głównie morderczynie swoich mężów. Jedna z moich bohaterek, Agata, to prototyp pewnej więźniarki, z którą tam długo rozmawiałam. Oczywiście służba więzienna ostrzegała mnie przed nią jako niezwykle niebezpieczną, nieobliczalną osobą. Przywiozłam stamtąd fantastyczny materiał, ale minęło sporo czasu, zanim zrozumiałam te kobiety. Ta książka niesie siłę, bo sama ją w sobie mam.”
Maria Nurowska[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Człowiek gaśnie jak lampa, moją lampę już dokręcają."
Dodał: Miravelle Dodano: 30 IV 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"Kobieta musi mieć w sobie to coś, mówił, swoją tajemnicę, wtedy dopiero jest warta zachodu."
Dodał: Miravelle Dodano: 30 IV 2012 (ponad 8 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 XI 2013, 17:44:16 (ponad 6 lat temu)
0 0
"Drzwi do piekła" to powieść ciekawa. Ukazuje prawdziwy świat więzienia dla kobiet. Pokazuje także o tym, jak człowiek czasami nie zna samego siebie, nie wie do czego jest zdolny, co może go popchnąć do stateczności. Bardzo ciekawa, choć nie jest wielce wzruszająca czy powalająca na kolana. Mimo że powieść jest napisana prostym, bardzo przystępnym językiem czytanie utrudniało brak rozdziałów, czy jakichkolwiek odstępów, a także strasznie poplątanie teraźniejszości z przeszłością. Niemniej sięgnę po drugą część.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-240-1875-8
Ocena: 4.75
Liczba głosów: 14
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
02 XII 2011 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają