Kup książkę [edytuj książkę]

Dziennik Rumowy

Opowieść o miłości, dziennikarstwie i piciu do upadłego.
Trochę ubrań, książki, maszyna do pisania i przybory do golenia - całe życie można zmieścić w dwóch marynarskich workach. Paul Kemp, amerykański dziennikarz-włóczęga, ucieka przed wszystkim, czego zdaniem innych powinien pragnąć, bo przecież wystarczy wyruszyć w drogę, żeby znaleźć jakieś lepsze miejsce. Tym razem Kemp trafia do redakcji upadającej gazety "Daily News" w Puerto Rico, przyczółku wariatów, nieudaczników i marzycieli. Tam poznaje fotoreportera Boba Salę i młodego kolegę po piórze Yeamona, którego dziewczyna od razu wpada mu w oko. Akcja opartej na autobiograficznych wątkach powieści Huntera S. Thompsona rozgrywa się w leniwej atmosferze karaibskiej wyspy, zdominowanej przez upał i rum. Strajkujący robotnicy, amerykańscy turyści, biali wdający się w bójki z miejscowymi - W San Juan życie toczy się bez przerwy, a Paul Kemp kilkakrotnie daje się wciągnąć w wir niebezpiecznych wydarzeń.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Następnego ranka zbudziło mnie słońce. Usiadłem i jęknąłem. Rzeczy miałem pełe piasku. Po mojej lewej stronie, dziesięć stóp dalej na swoich ubraniach spali Yeamon i Chenault. Oboje nadzy, a jej ręka była przerzucona przez jego plecy. Gapiłem się, mysląc, że nikt nie mógłby mnie winić, gdybym straciwszy rozum, rzucił się na nią, obezwładniwszy wcześniej Yeamona uderzeniem w tył czaszki."
Dodał: LittleGreenBag Dodano: 07 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"- Posłałem po kilka homarów- powiedział nam. - Nie mamy wyboru, musimy pić, dopóki ich nie dostarczą."
Dodał: LittleGreenBag Dodano: 07 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Pojawił sie kelner z naszym piwem i Sala zabrał je z tacki.
- Żadna dziewczyna ze wszystkimi klepkami by tu nie przyjechała - powiedział. - Tylko dziewice. Rozhisteryzowane dziewice. - Pogroził mi palcem. - Spedalisz się w tym mieście, Kemp. Zapamiętaj moje słowa. W takim mieście każdy facet spedali się i oszaleje.
- Nie wiem. - powiedziałem. - Niezła młoda sztuka przyleciała ze mną samolotem - uśmiechnąłem się. - Myślę, że poszukam jej jutro. Może będzie gdzieś na plaży.
- Pewnie jest lesbijką. - odpowiedział. - To miejsce aż sie od nich roi. - potrząsnął głową. - Oto tropikalna zgnilizna... Bezustanne chlanie i żadnego seksu. - Osunął się na krzesło. - Doprowadza mnie to do szaleństwa... Zeświruję tu!"
Dodał: LittleGreenBag Dodano: 07 V 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-60979-15-0
Ocena: 5.12
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: HeyIndie
17 II 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają