Kup książkę [edytuj książkę]

Satelita

Powieść Aleksandra Janowskiego „Satelita” odkrywa przed nami sekrety z życia wielkich korporacji międzynarodowych i skomplikowane mechanizmy funkcjonowania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Akcja powieści przenosi nas w wiele odległych miejsc – na Syberię, do Mongolii, Chin i Stanów Zjednoczonych. Niewątpliwym atutem książki jest wartka akcja z ciekawie poprowadzonym wątkiem polskim.
Młoda Rosjanka Wala zostaje po studiach geologicznych przydzielona do grupy geologów, prowadzących poszukiwania na odległej Syberii. Jej ponadprzeciętne zdolności zostają wkrótce należycie docenione. Dziewczyna trafia do prestiżowego Instytutu Badawczego. Podczas wycieczki w okoliczne góry Wala zbiera kilka próbek kamieni do analizy laboratoryjnej. Decyzja ta okaże się brzemienna w znaczące i tragiczne skutki.

Uruchomiony zostaje długi łańcuch niezwykłych wydarzeń, powiązanych z rywalizacją wielkich mocarstw o surowce strategiczne. Wala znajduje się w samym gąszczu wypadków, traci ukochanego chłopaka, a sama zostaje wysłana do Afryki Południowej. Jej tropem podąża rosyjska mafia, zainteresowana zagarnięciem bogatego złoża syberyjskiego. Przestępcy stosują cały arsenał sobie właściwych środków nacisku – wymuszenia, porwania, przekupstwo i szantaż. Do rywalizacji o cenne informacje włączają się zarówno bezwzględni chińscy agencji jak i największa potęga przemysłowa świata – Stany Zjednoczone. Odrodzony rosyjski kompleks wojskowy natychmiast orientuje się w globalnej grze o miliardowej wartości i nie zamierza pozostać na uboczu w bezwzględnej walce. Oligarchowie rosyjscy, powiązani mocnymi więzami zależności z Kremlem, postanawiają zniszczyć w zarodku każdą konkurencję.

Okazuje się, że odkryty przypadkowo na Syberii pierwiastek staje się ważną kartą w rywalizacji militarnej mocarstw, a jego posiadanie jest równoznaczne z wygraną w nieustającym wyścigu zbrojeń.

Gdzie jest ta kobieta, która jako jedyna posiadła wiedzę o lokalizacji złoża? Odnaleźć ją natychmiast – takie rozkazy dostają odpowiednie służby w kilku stolicach. Zaczyna się morderczy – dosłownie – wyścig z rywalami i z czasem.

Kto zagarnie złoża rzadkiego pierwiastka? Co z tajemnicą superstopu? Odpowiedź otrzyma Czytelnik na kartkach tej pasjonującej książki.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: COMM Partner
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-62518-04-3
Ocena: 3.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
30 XI 2010 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają