Kup książkę [edytuj książkę]

Księżycowa muzyka

tyt. oryg. Moon music
tłumaczenie: Ewa Wojtczak, Dariusz Wojtczak
stron: 548

okładka: miękka
wydanie: I

Opis:

Na tle tysięcy wydawanych co roku książek powieści Faye Kellerman od lat stanowią unikatowy głos w literaturze detektywistycznej. Krytycy chwalą jej umiejętność tworzenia wielowymiarowych postaci oraz przykuwającej uwagę fabuły. W "Księżycowej muzyce" autorka penetruje nowy region: opuszcza Los Angeles i obejmuje w posiadanie kolejne terytorium - Las Vegas. Ujawnia mroczne strony słynnego "miasta neonów".

Za ostatnim pasażem krzykliwych billboardów, na ponurych nieużytkach pustyni Nevada, policja odnajduje bestialsko pokiereszowane zwłoki pięknej tancerki rewiowej. Nawet w Las Vegas, znanym z ekscesów popełnianych zarówno przez arabskich szejków, jak i przez kasynowych miliarderów, zbrodnia ta wprawia wszystkich w szok. Do sprawy zostaje przydzielony wytrawny policjant, detektyw-sierżant Romulus Poe. Ciało straszliwie okaleczono; niektóre organy zniknęły. Romulusa Poe uderza podobieństwo do morderstw popełnianych przez psychopatę zwanego Straszydłem. Tworzy zespół dochodzeniowy składający się z przystojnego detektywa Stephena Jensena (kolegi, choć nie przyjaciela), detektyw Patricii Deluki, nowicjuszki w wydziale zabójstw oraz sądowego patologa, doktor Rukmani Kalil, będącej także aktualną przyjaciółką Poe'a. Od początku zespół sierżanta natrafia na trudności ze strony oficjeli, wpada też w sieć pułapek. A czas goni, bowiem w miesiąc później zostaje odkryte ciało kolejnej ofiary. Śledztwo wiedzie do niezwykłego świata, w który splatają się indiański mistycyzm, średniowieczne legendy ludowe i mroczne dwudziestowieczne tajemnice.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7298-182-5
Ocena: 3
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: klasyfikator
29 X 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają