Kup książkę [edytuj książkę]

Zabójca strachu

Tytuł oryginalny: Fear Nothing
Rok wydania: 1997
Rok wydania w Polsce: 1998
Strony: 354


Dwudziestoośmioletni letni pisarz Christopher Snow żyje niemal jak wampir w domu położonym w kalifornijskim miasteczku Moonlight Bay. Ze względu na rzadką chorobę genetyczną może jedynie funkcjonować w ciemności, bowiem światło jest dla niego zabójcze. Gdy ojciec Chrisa umiera na jego oczach w szpitalnym łóżku, popada w odrętwienie. Schodzi do kostnicy, aby pożegnać się z ukochanym tatą i ze zdumieniem odkrywa, że jego zwłoki zostały podmienione. Co mogły oznaczać ostanie słowa zmarłego - "Zabij wszelki strach"? Komu potrzebne było jego ciało? Dlaczego zamordowano pielęgniarkę - jedyną osobę, która mogła odpowiedzieć na pytania? Chris wie, że jemu także grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale to nie powstrzyma go przed poszukiwaniem prawdy - prawdy o własnej przeszłości. Moonlight Bay okazuje się areną przerażających eksperymentów genetycznych.
Żaden mieszkaniec nie może czuć się bezpieczny. (Albatros)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 10:46:45 (ponad 6 lat temu)
0 0
k to bywa Koontza jest i tematyka osób niepełnosprawnych, przyjaźń i przestrzeganie przed manipulowaniem genetyką. Dlatego mianowicie sięgam po jego książki.

Szczególnie lubię ostrzeganie przed manipulowaniem genetyką, bo również mam takie zdanie jak autor co do tego. Ingerowanie w ludzką naturę nie jest dla nas dozwolone- szperanie w genach, klonowanie, zmiany w mózgu. Nie! I jeszcze raz nie! Koontz pokazuje nam złe skutki takiego postępowania. Cenią go za to.

W „Zabójcy strachu” spodobały mi się bardzo rozmyślenia głównego bohatera, na tematy życia, postępowania, przyjaźni. Niektóre fragmenty skłoniły mnie do refleksji.

Plusem tej książki jest również groza, w jaką wprawia książka.

Dan Koontz uważa „Zabójcę strachu” za swój najlepszy utwór, według mnie jest to naprawdę bardzo dobra książka, ale w osobistym rankingu nie stawiam jej w pierwszej trójce
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7180-409-1
Ocena: 4.27
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Laaadyred
03 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają