Kup książkę [edytuj książkę]

Ja, diablica

Śmierć to dopiero początek.

Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia - Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i... wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości - ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i - mimo kontrowersyjnego tematu śmierci - delikatnie zmysłową książkę.

Cykl:

1. Ja, diablica
2. Ja, anielica
3. Ja, potępiona

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Ślicznie wyglądasz, kochanie. - Beleth bezczelnie wpatrywał mi się w dekolt.
- Dziękuję, ale oczy mam wyżej - mruknęłam z przekąsem."
Dodał: annie28 Dodano: 09 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+27 -21


"W końcu nic gorszego niż śmierć spotkać mnie już ie może. Nie ma się czego bać. Chyba..."
Dodał: zuzu1496 Dodano: 29 XII 2014 (ponad 5 lat temu)
+1 0


"Diabły były piękne."
Dodał: zuzu1496 Dodano: 29 XII 2014 (ponad 5 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Co sądzicie o książce? Ja osobiście nie za bardzo lubię książki tego typu pisanych przez polskich wykonawców, ale w tym przypadku cieszę się, że po nią sięgnęłam :) A jakie są wasze wrażenia po przeczytaniu książki?
Dodano: 01 V 2014, 18:57:11 (ponad 6 lat temu)
Na paranormalbooks i fanpage'u autorki pojawiła się informacja, że prawa do adaptacji kupiła największa i najnowocześniejsza wytwórnia w Polsce - Alvernia Studios. Więcej informacji na: http://paranormalbooks.pl/2013/03/15/ja-diablica-kupiona-przez-...
Dodano: 16 III 2013, 14:41:22 (ponad 7 lat temu)
Kogo wy byście wybrali ?? Kto wam bardziej przypadł do gustu i dlaczego ?? Mnie zdecydowanie bardziej spodobał się Beleth, dlatego strasznie rozpaczałam nad końcówką książki ;( Moim zdaniem był on lepszy od Piotra pod niemal każdym względem. Niegr...
Dodano: 10 I 2011, 18:58:17 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 09 II 2014, 19:08:39 (ponad 6 lat temu)
0 0
"Ja, diablica" to powieść dobra i na pewno przy okazji sięgnę po kolejny tom. Ale nie jest to powieść nadzwyczajna, jakiej początkowo oczekiwałam. Ma swoje wady. Szczególnie jeśli chodzi o główną bohaterką, która szczególnie irytowała mnie, kiedy wykazała się zupełną bezmyślnością i naiwnością.
Strasznie irytowała mnie ciągłe pisanie o Blencie: mój przystojny diabeł, przystojny Belenth, przystojny diabeł, przystojny, przystojny.... Nie wiem, jak jest z innymi czytelnikami, ale do mnie dotarło za pierwszym razem, że jest przystojny.
Styl pisania jest trochę niedojrzały, szczególnie oczekiwałam trochę innego stylu mówienia diabłów, którzy w końcu istnieją od stworzenia świata, szczególnie, że Beleth i Azzazel spędzili dość dużo czasu w piekle bez możliwości powrotu na ziemię.
Jeśli chodzi o zalety to podoba mi się pomysł na całość, mimo że ta wizja piekła i nieba jest trochę naiwna, ale nie powiem, w takim piekle ciachałabym się znaleźć
Całość utrzymana jest w lekkim, żartobliwym klimacie. Dlatego jest idealna dla relaksu. Bawi i odpręża, choć momentami też irytuje.
Polecam dla chwili relaksu
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 25 VIII 2012, 09:51:59 (ponad 8 lat temu)
0 0
Książka jak najbardziej warta przeczytania, szczególnie dobra na poprawienie humoru.
Powieść ,,Ja, diablica" jest napisana lekkim piórem i zawiera wiele ciekawych wątków, co czyni , że nie można się oderwać oraz przestać o niej myśleć.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 09 VIII 2011, 13:41:23 (ponad 9 lat temu)
0 0
Polecam ta książkę. Na początku mnie zniechęciła, ale jednak zwracam jej honor. Autorka wysiliła się pisząc tą powieść, a dzięki temu, że w oryginale jest po polsku zastosowane jest zrozumiałe, trochę zaczepne, słownictwo.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7414-824-5
Ocena: 5.35
Liczba głosów: 116
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: natirose
28 VII 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają