Kup książkę [edytuj książkę]

Lista siedmiorga

Mark Frost, współtwórca serialu Miasteczko Twin Peaks, jest autorem znakomitego thrillera, łączącego elementy przygody, zagadki kryminalnej, okultyzmu i metafizyki.

Lista siedmiorga to błyskotliwa, intrygująca powieść, której akcja osnuta została wokół tajemniczego seansu spirytualistycznego, szokującego pokazu czarnej magii, połączonego z morderstwem, oraz wokół spisku zgromadzenia satanistów.

W tym mrożącym krew w żyłach thrillerze zagadkę kryminalną stara się rozwikłać sam Arthur Conan Coyle, twórca legendarnej postaci detektywa Sherlocka Holmesa.

Doyle zostaje w dniu Bożego Narodzenia 1884 roku wezwany na seans spirytystyczny w londyńskim East End. Zdezorientowany szokującym pokazem czarnej magii, jest świadkiem morderstwa. W trakcie rozwikłania zagadki kryminalnej, atakowany przez ludzkie i nieludzkie siły ciemności, Doyle odkrywa przerażający spisek, którego jedynym śladem jest lista siedmiu nazwisk przywódców bractwa.

Powieść Frosta jest prawdziwą ucztą literacką i to nie tylko dla miłośników zagadek w stylu Holmesa, fanów thrillerów, czy wielbicieli książek historycznych – lecz dla wszystkich, którzy pragną czystej rozrywki.

"Lista siedmiorga jest mroczną, urzekającą lekturą, której oryginalna fabuła gwarantuje, iż książkę czyta się jednym tchem, odbywając zarazem niezapomnianą podróż ku zgłębieniu tajemnicy, zarówno literackiej, jak i metafizycznej."

- Clive Barker

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 14 X 2013, 11:36:56 (ponad 5 lat temu)
0 0
"Lista siedmiorga" to dobra powieść przygodowa z wątkiem kryminalnym, okultyzmem. Nie powala na kolana, szczególnie przydługie opisy i akcja, która niekiedy się rozmywała. Niemniej powieść mnie zainteresowała, aż w końcu dałam się wciągnąć w ten świat. "Lista siedmiorga" to powieść dla czystej rozrywki, nie trzeba się przy niej wysilać, ale czy to źle o niej świadczy? A skąd, przecież rozrywka to jednak z potrzeb człowieka, a "Lista siedmiorga" na pewno jej dostarcza.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7506-540-4
Ocena: 4.16
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
19 VII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają