Kup książkę [edytuj książkę]

Colorado

Akcja tej książki rozgrywa się na terytorium Nowego Meksyku w 1884 roku. Stany Illinois i Kansas przebyte zostały koleją. W Blue Water nabyto konie. Przygoda rozpoczyna się w małym miasteczku Santa Rosa.
Głównymi postaciami są: doktor Jan, Karol Gordon i traper Colorado. Występują także: Francis Dawson, Pehnulte, Tom Lesser.

""...Przed wami wyjechał Colorado. Jak dobrze popędzicie koni, to go dognacie. On się nie spieszy.
-A kto to jest? - zagadnął Karol. - Nie byliśmy nigdy w tych stronach.(...)
- Tak właśnie myślałem. Kto to jest? Zapytaj się pan lepiej, kto to nie jest. Chociaż i na to pytanie nie odpowiem. Colorado jest wszystkim po trochu, a jednocześnie...niczym..."
" - Wiesław WernicTa podróż na tereny Nowego Meksyku miała na celu spotkanie ze starymi znajomymi: don Pedro Gonzalesem i wodzem Apaczów Mescalero - Wielkim Jeleniem. W trakcie podróży doktor Jan i Karol poznają starego trapera - Colorado. Razem goszczą na farmie Sama O'Briena. Podczas myśliwskiej wyprawy farma zostaje napadnięta i spalona, a gospodarze uprowadzeni. Trójka westmanów rusza w pościg za porywaczami. Jakież jest ich zdziwienie, gdy okazuje się, że jednym z nich jest były przywódca bandy "Słońce Arizony" - Tom Lesser. Dowiedział się on, że Sam stał się przez przypadek właścicielem tajemnicy związanej z ukrytym łupem rozbitej bandy. Po drodze wyjaśnia się część tajemnicy starego trapera, od lat poszukującego mordercy swoich bliskich: Rogera Drake'a.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czytelnik
Rok wydania: 1974
ISBN: -
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dziama
11 IV 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają