Kup książkę [edytuj książkę]

Rien ne va plus

Rien na va plus ukazała się w 1991 roku nakładem wydawnictwa Poprzeczna Oficyna i została uhonorowana Nagrodą Kościelskich. Przetłumaczona na język francuski i wydana przez Noir Sur Blanc książka zyskała uznanie krytyki francuskiej. W wydaniu węgierskim Rien na va plus cieszyło się dużym powodzeniem, a krytycy stawiali autora powieści na równi z noblistami. Jesienią Rien na va plus Andrzeja Barta powraca do polskich czytelników wydana przez Wydawnictwo Literackie.

Rien na va plus jest książką dla koneserów i smakoszy, którzy potrafią rozkoszować się stylem, grą konwencji i aluzjami do znanych z historii i literatury postaci. Narratorem powieści jest „świadomość” włoskiego księcia d’Arzipazzi, diabelskim sposobem przeniesiona płótno obrazu. Obraz trafia do Polski i przez blisko dwieście lat przebywa wśród nas, dziwiąc się i podziwiając. Cywilizacyjna konfrontacja obserwacji włoskiego libertyna z historią Polski, to pretekst do niekończących się zabawnych, ironicznych, a często jakże trafnych komentarzy i spostrzeżeń na temat patriotycznych stereotypów.

Czyta się to nie tylko z zapartym tchem, co dawniej bywało najkrótszą i najpewniej wróżącą sukces recenzją, ale i z nieustannym rozbawieniem i podziwem dla pisarskich umiejętności Barta.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-08-03719-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
15 III 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają