Kup książkę [edytuj książkę]

Złodziejka książek

Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno – dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.

Info:

Tytuł oryginalny: The Book Thief

Liczba stron: 494

Rok pierwszego wydania: 2005

Rok pierwszego wydania polskiego: 2008

"Kiedy narratorem czyni się Śmierć, a tematem Holokaust, można spodziewać się kłopotów. Markus Zusak radzi sobie jednak znakomicie. To nie są wspomnienia, "Złodziejka książek" nie rości pretensji do oddania historycznej prawdy, tylko raczej - historycznej sprawiedliwości. Wysiłek godzien zastanowienia." - Jarosław Lipszyc"Fascynująca opowieść o przyjaźni i człowieczeństwie w czasach Hitlera. Polecam każdemu." - Albert Stankowski, historyk"Markus Zusak nie przeżył II wojny światowej ani Zagłady, a mimo to jego »Złodziejka książek« zasługuje na miejsce obok »Dziennika« Anny Frank oraz »Nocy« Elie Wiesela. Ma szansę stać się pozycją klasyczną." - USA Today"Trudny temat Markus Zusak czyni znośnym w podobny sposób jak Kurt Vonnegut w »Rzeźni nr 5« - stosując mroczny humor, który daje ukojenie"" - Time


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jak niemal każde nieszczęście, historia zaczęła się szczęśliwie."
Dodał: hyazinth Dodano: 09 I 2010 (ponad 11 lat temu)
+39 -1


"Liesel pochyliła się nad martwą twarzą i pocałowała swego najlepszego przyjaciela, Rudy’ego Steinera, szczerze i mocno w same usta. Smak pocałunku był słodki i duszący. Był wspomnieniem po niedokonanych pocałunkach wśród świerków i w sklepie z garniturami. Liesel całowała go delikatnie i długo, a kiedy oderwała się od martwego ciała, jej palce nadal błądziły po jego wargach. Ręce jej się trzęsły, spuchnięte wargi po raz ostatni próbowały całować, ale nie trafiły w cel. Ich zęby zetknęły się z trzaskiem. To pasowało do atmosfery zdemolowanej Himmelstrasse."
Dodał: mayed93 Dodano: 04 II 2013 (ponad 8 lat temu)
+26 0


"Definicja której nie ma w słowniku:
Nie odchodzić - akt wiary i miłości. Prawidłowo rozszyfrowany przez dzieci."
Dodał: feniks Dodano: 31 X 2009 (ponad 11 lat temu)
+19 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Co sądzicie o filmie powstałym na podstawie tej książki? Podobał wam się?
Dodano: 13 I 2015, 15:28:09 (ponad 6 lat temu)
Dla mnie "Złodziejka książek" to wzruszająca opowieść o dziewczynce, która pokochała książki. Ale to także historia o tym jak musiało wyglądać bycie prawdziwym człowiekiem w czasach drugiej wojny światowej. A dla Niemców, którzy pomagali Żydom było t...
Dodano: 06 XI 2009, 10:04:22 (ponad 11 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-10-12645-0
Ocena: 5.39
Liczba głosów: 113
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kulturalnie
11 III 2009 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają