Kup książkę [edytuj książkę]

Ostatni harem

Opis

Pod koniec XIX wieku dwie serdeczne przyjaciółki, Fatima i Elisa, muzułmanka i chrześcijanka, trafiają do sułtańskiego haremu. Fatima marzy jedynie o tym, by zostać wybranką sułtana i urodzić mu syna. Niezależna Elisa pragnie natomiast wydostać się z haremu, by za jego murami móc decydować o swoim losie, a być może nawet znaleźć prawdziwą miłość.

Tymczasem w potężnym niegdyś państwie tureckim nie dzieje się dobrze. Krajem wstrząsają zamachy, akty terroru i powstania. Osmański tron drży w posadach. Wybucha wojna i sułtan zmuszony jest abdykować. Bramy haremu stoją teraz otworem i każda z kobiet ma prawo wrócić do rodziny. Jednak ani Fatima ani Elisa nie mają dokąd pójść. Pozostawione same sobie muszą nauczyć się żyć w nowym świecie i walczyć o przetrwanie.

W ich życiu pojawiają się wkrótce dwaj niezwykli mężczyźni: turecki rewolucjonista i niemiecki lekarz, którzy będą mieli ogromny wpływ na dalsze losy obu dam haremowych.

Znakomita, mocno osadzona w historycznych realiach, bazująca na faktach, napisana z rozmachem i ogromnym znawstwem epoki powieść o tym, jak niebezpieczne mogą być marzenia oraz o tym, ile wyrzeczeń kosztuje wolność.

PREMIERA 16.05.12

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ale w przeciwieństwie do mężczyzn my nie cierpimy po to, by zwyciężyć albo się zemścić, tylko po to, by zadane nam cierpienia przemienić w jeszcze większą miłość."
Dodał: Miravelle Dodano: 24 V 2012 (ponad 7 lat temu)
+1 0


"Dusza kochającej kobiety kryje w sobie często nieuświadomione możliwości, które budzą się do życia dopiero wtedy, gdy mężczyzna, którego kocha, ją rani."
Dodał: Miravelle Dodano: 24 V 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7508-220-3
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
23 II 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają